Trwa ładowanie...
d1x59gl
13-01-2017 11:05

Warmińsko-mazurskie/ Szczytno zbuduje blok z mieszkaniami komunalnymi

Szczytno otrzymało 1,1 mln zł dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego na zbudowanie bloku z mieszkaniami komunalnymi. Pozostałe środki na budowę miasto wyłoży z własnej kasy. Docelowo Szczytno chce zbudować trzy bloki komunalne.

d1x59gl
d1x59gl

Sekretarz miasta Szczytno Lucjan Wołos poinformował w piątek PAP, że blok komunalny stanie w południowej części miasta przy ul. Sobieszczańskiego, na działce należącej do samorządu.

"Budowę chcemy zacząć wiosną, mamy nadzieję, że za rok pierwszy blok z 18 mieszkaniami będzie gotowy" - powiedział PAP Wołos. Dodał, że projekt budowlany jest już gotowy, miasto zarezerwowało także w swoim budżecie pieniądze na inwestycję.

Blok z mieszkaniami komunalnymi jest pierwszym tego rodzaju od 12 lat, jaki zbuduje samorząd Szczytna. "Dotąd nie było wsparcia ze strony państwa dla tego typu inwestycji, dlatego się ich nie podejmowaliśmy. Teraz dostaliśmy 30 proc. dofinansowania, to spora kwota" - podkreślił Wołos.

Z szacunków miasta wynika, że zbudowanie bloku z 18 mieszkaniami komunalnymi będzie kosztowało 3,6 mln zł.

d1x59gl

W ocenie Wołosa nowe lokale komunalne otrzymają ci, którzy najdłużej w mieście oczekują na mieszkanie i nie zalegają z opłatami za mieszkanie, które obecnie zajmują. "Kolejka oczekujących na mieszkanie komunalne od lat jest w Szczytnie długa i się nie skraca" - przyznał samorządowiec.

Docelowo na działce przy Sobieszczańskiego miasto chce zbudować trzy bloki z mieszkaniami komunalnymi. Na razie nie wiadomo, kiedy powstaną kolejne dwa budynki.

d1x59gl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x59gl