Trwa ładowanie...
d1xr1w2

Warmińsko-mazurskie/ Wójt Ełku wystawił na sprzedaż urząd gminy

Wójt Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) ogłosił przetarg na sprzedaż budynku, w którym mieści się obecnie urząd gminy. Jeszcze w październiku urzędnicy przeprowadzą się do nowej, znacznie większej siedziby w dawnych koszarach przy ul. Kościuszki.

Share
d1xr1w2

Ełcki samorząd chce sprzedać nieruchomość przy ul. Armii Krajowej za co najmniej 970 tys. zł. Przedwojenny budynek o pow. 440 m kw. był kiedyś siedzibą szkoły muzycznej, a od wielu lat mieści się w nim urząd gminy. Nabywca może przeznaczyć go na cele usługowo-handlowe lub mieszkalne. Przetarg ma zostać rozstrzygnięty pod koniec listopada.

Jak powiedział PAP sekretarz gminy Ełk Krzysztof Bronakowski, urzędnicy do 25 października przeprowadzą się do znacznie większego budynku w kompleksie pokoszarowym przy ul. Kościuszki.

"Przeprowadzamy się, ponieważ nasza dotychczasowa siedziba nie spełnia żadnych norm budynku użyteczności publicznej. Brakuje powierzchni biurowej, w niewielkich pokojach siedzi po 3-4 pracowników. Wynikają z tego przede wszystkim utrudnienie dla petentów" - podkreślił.

Obecna siedziba gminy nie jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z powodu trudności lokalowych gminny ośrodek pomocy społecznej i zespół obsługi szkół musiały wynajmować biura od innych instytucji. Nie było też warunków, żeby mieszkańcy mogli uczestniczyć w sesjach rady gminy, które powinny być jawne.

d1xr1w2

"Sesje odbywają się w niewielkiej sali konferencyjnej, która mieści się w piwnicy i nie ma wentylacji. Krótko mówiąc, urąga to powadze obrad" - wyjaśnił sekretarz.

Po przeprowadzce urząd gminy w Ełku i wszystkie podległe mu jednostki będą mieściły się w jednym gmachu. Pokoszarowy budynek o pow. ponad 1,5 tys. m kw. gmina kupiła od prywatnej spółki za ponad 1,5 mln zł. Kolejne 6,5 mln kosztował trwający trzy lata gruntowny remont. Budynek jest wyposażony w windy i podjazdy dla niepełnosprawnych.

d1xr1w2

Podziel się opinią

Share
d1xr1w2
d1xr1w2