Trwa ładowanie...
d8qpmou

Ważna deklaracja w sprawie 500+. Minister Rafalska nie pozostawia złudzeń

Jeśli ktoś liczy, że wkrótce 500+ obejmie także pierwsze dziecko w rodzinie, to się zawiedzie. Takich planów nie ma Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które nadzoruje program.
Share
Deklaracja wicepremier Beaty Szydło wywołała masę spekulacji. W środę przecięła je Elżbieta Rafalska, minister rodziny
Deklaracja wicepremier Beaty Szydło wywołała masę spekulacji. W środę przecięła je Elżbieta Rafalska, minister rodzinyŹródło: East News
d8qpmou

O możliwości rozszerzenia programu 500+ mówiła w poniedziałek w Lesznie wicepremier Beata Szydło. Zaskoczyła tym nawet Marka Suskiego, szefa gabinetu politycznego premiera Morawieckiego. Suski stwierdził, że rozszerzenie programu to indywidualny pomysł Beaty Szydło. - Nie był dyskutowany na rządzie, premier o sprawie dowiedział się z mediów - zdradził w rozmowie z radiem WNET.

500+ w Europie. Zobacz, ile pieniędzy dostają dzieci w innych krajach

Jednak fala spekulacji o planowanym wprowadzeniu dodatkowego świadczenia także na pierwsze dziecko rozlała się po Polsce. Tymczasem informacje Wirtualnej Polski wskazywały, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie ma planów dotyczących znacznego rozszerzenia programu. W ostatnich miesiącach skupiało się raczej na uszczelnianiu programu.

d8qpmou

W środę potwierdziła je szefowa resortu, Elżbieta Rafalska.
- W ministerstwie rodziny nie toczą się żadne prace nad zmianą ustawy - powiedziała minister w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info.

Elżbieta Rafalska zapewniła przy tym, że w budżecie na 2018 rok są zabezpieczone środki na realizację programu w obecnej formie.
- Nie zabraknie pieniędzy. Budżet jest zabezpieczony z górką - stwierdziła minister,

d8qpmou

Podziel się opinią

Share
d8qpmou
d8qpmou