Trwa ładowanie...

Ważna deklaracja w sprawie 500+. Minister Rafalska nie pozostawia złudzeń

Jeśli ktoś liczy, że wkrótce 500+ obejmie także pierwsze dziecko w rodzinie, to się zawiedzie. Takich planów nie ma Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które nadzoruje program.

Ważna deklaracja w sprawie 500+. Minister Rafalska nie pozostawia złudzeńŹródło: East News
d4i22fs
d4i22fs

O możliwości rozszerzenia programu 500+ mówiła w poniedziałek w Lesznie wicepremier Beata Szydło. Zaskoczyła tym nawet Marka Suskiego, szefa gabinetu politycznego premiera Morawieckiego. Suski stwierdził, że rozszerzenie programu to indywidualny pomysł Beaty Szydło. - Nie był dyskutowany na rządzie, premier o sprawie dowiedział się z mediów - zdradził w rozmowie z radiem WNET.

500+ w Europie. Zobacz, ile pieniędzy dostają dzieci w innych krajach

Jednak fala spekulacji o planowanym wprowadzeniu dodatkowego świadczenia także na pierwsze dziecko rozlała się po Polsce. Tymczasem informacje Wirtualnej Polski wskazywały, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie ma planów dotyczących znacznego rozszerzenia programu. W ostatnich miesiącach skupiało się raczej na uszczelnianiu programu.

W środę potwierdziła je szefowa resortu, Elżbieta Rafalska.
- W ministerstwie rodziny nie toczą się żadne prace nad zmianą ustawy - powiedziała minister w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info.

Elżbieta Rafalska zapewniła przy tym, że w budżecie na 2018 rok są zabezpieczone środki na realizację programu w obecnej formie.
- Nie zabraknie pieniędzy. Budżet jest zabezpieczony z górką - stwierdziła minister,

d4i22fs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i22fs