Trwa ładowanie...

Ważne ostrzeżenie. Fałszywy komornik wysyła wiadomości z wirusem

Na stronie Krajowej Rady Komorniczej pojawiła się informacja o fałszywych mailach, rozsyłanych przez nieistniejącego komornika.

Ważne ostrzeżenie. Fałszywy komornik wysyła wiadomości z wirusemŹródło: Eastnews, fot: STANISLAW KOWALCZUK
d3aksvz

Uważaj na wiadomości rozsyłane przez fałszywego komornika. W załączniku może znajdować się plik zainfekowany wirusem - ostrzega Krajowa Rada Komornicza.

Na stronie Krajowej Rady Komorniczej pojawiła się informacja o fałszywych mailach, rozsyłanych przez nieistniejącego komornika.

"Aktualnie odnotowuje się przypadki przekazywania wiadomości między innymi z adresu: Komornik Sądowy barbara.pudelska@instytut.eris.pl przez osobę lub osoby podające się za nieistniejącego Komornika Sądowego Barbarę Pudelską. Rozsyłana wiadomość zawiera plik do pobrania, który stanowić ma fotokopię rzekomego wyroku Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie VI Wydział Cywilny, a w rzeczywistości stanowić może nośnik złośliwego oprogramowania, który po próbie jego pobrania bądź uruchomienia wyrządzić może nieodwracalne skutki w systemach informatycznych, w tym utratę bądź kradzież danych" - czytamy na stronie internetowej instytucji.

Jednocześnie instytucja przypomina, że aktualny wykaz nazwisk komorników można znaleźć na stronie komornik.pl oraz w serwisie internetowym Ministerstwa Sprawiedliwości.

d3aksvz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aksvz