Trwa ładowanie...

We Włoszech uczą się jak zarządzać majątkiem mafii

Zarządzanie majątkiem, skonfiskowanym mafii - taki kurs został oficjalnie zainaugurowany na uniwersytecie w Palermo na Sycylii. Pierwszy taki akademicki kurs we Włoszech zorganizowano we współpracy z ONZ oraz krajową prokuraturą do walki z mafią.

Share
We Włoszech uczą się jak zarządzać majątkiem mafiiŹródło: Jupiterimages
djfkp4z

Największą pomocą służyć będzie studentom powołana niedawno przez rząd Silvio Berlusconiego włoska agencja ds. zarządzania dobrami, odebranymi mafijnym klanom.

To w niej przede wszystkim pracować będą potem absolwenci dwumiesięcznego kursu na wydziale studiów europejskich uniwersytetu w Palermo. W jego ramach przewidziano 120 godzin wykładów z prawa, administracji, przepisów o walce z przestępczością zawartych w nowym rządowym dekrecie o bezpieczeństwie a także z technicznych aspektów przejmowania nieruchomości oraz innych dóbr.

Administrowanie majątkiem odebranym przestępczości zorganizowanej to ogromne wyzwanie we Włoszech, przede wszystkim ze względu na jego gigantyczną wartość i rozmiary.

Według danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, włoskim mafiom odebrano 28 tysięcy 700 dóbr o łącznej wartości 15 miliardów euro.

djfkp4z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djfkp4z
djfkp4z