Trwa ładowanie...

Węgierska brama Rosjan do UE. Wystarczy 215 tys. euro

Rosjanie inwestują w węgierskie nieruchomości. Wystarczy stosunkowo niewielka kwota, w porównaniu z innymi państwami, aby uzyskać kartę stałego pobytu. A to dla Rosjan brama do podróżowania po Unii Europejskiej.

Węgry utrzymują przyjazne stosunki z Federacją Rosyjską Węgry utrzymują przyjazne stosunki z Federacją Rosyjską Źródło: Getty Images, fot: Mikhail Svetlov
d259iqe
d259iqe

Rosjanie upodobali sobie węgierskie nieruchomości, które są dla nich bramą do strefy Schengen – donosi "Rzeczpospolita".

Cytowana przez dziennik Anna Andriejewa, reprezentująca rosyjską NF Group (wcześniej znana jako Knight Frank), zauważa, że w porównaniu z innymi krajami, próg finansowy, który musi przekroczyć rodzina, aby uzyskać prawo stałego pobytu, jest stosunkowo niski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rząd Tuska zacznie od cięć? Prof. Orłowski: to bajki, słowo się rzekło

Węgry wymagają inwestycji na poziomie 215 tys. euro na rodzinę. Jest to znacznie mniej niż w przypadku Cypru, który jest drugim najpopularniejszym krajem wśród obywateli Rosji i wymaga inwestycji przekraczającej 300 tys. euro. Hiszpania, również często wybierana przez Rosjan, ustaliła próg na poziomie 0,5 mln euro.

d259iqe

Nie trzeba nawet mieszkać na Węgrzech

Dodatkowo Węgry nie wymagają, aby osoba, która otrzymała prawo stałego pobytu, faktycznie na stałe przebywała na ich terytorium. Wielu Rosjan otwarcie przyznaje, że traktują Budapeszt jedynie jako bramę do Unii Europejskiej – czytamy w "RP".

Po Węgrzech drugim najpopularniejszym miejscem dla Rosjan jest Cypr, na którym osiedlają się od ponad 15 lat – czytamy w "Rzeczpospolitej".

W jednym z głównych miast południowego wybrzeża, Limassol, jest ich tak wielu, że miasto to jest nazywane Limasolgrad. Obecnie ich liczba rośnie, ponieważ ci, którzy rok temu przenieśli się do Turcji, teraz sprzedają swoje nieruchomości z powodu wzrostu cen i przenoszą się na wyspę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d259iqe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d259iqe