Trwa ładowanie...

Więcej pieniędzy na aktywizowanie bezrobotnych

Powiatowe urzędy pracy dostaną w tym roku dodatkowe pieniądze na aktywizacje zawodową bezrobotnych.

Więcej pieniędzy na aktywizowanie bezrobotnych
d2ft2ih
d2ft2ih

Urzędy pracy otrzymają dodatkowe 464 mln zł na opłacenie aktywnych form pomocy bezrobotnym dzięki przesunięciu środków w ramach Funduszu Pracy. Taka zmiana wykorzystania funduszy wynika z braku zainteresowania tymi formami pomocy - pisze dziennik.

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak podkreśla na łamach gazety, że z tych dodatkowych pieniędzy mogą być opłacone na przykład staże, szkolenia, refundacje dla firm czy dotacje na biznes.

Zdaniem gazety dyrektorzy urzędów pracy mogą występować w ciągu roku również o dodatkowe środki na aktywizację z rezerwy ministra pracy i polityki społecznej. W tym roku wyniesie ona 164 miliony złotych.

Jolanta Fedak zapowiada, że będzie także starać się, aby dyrektorzy powiatowych urzędów pracy dostali dodatkowe pieniądze z nadwyżki, jaka zgromadziła się w Funduszu Pracy. Chciałaby w ten sposób uzyskać półtora miliarda złotych.

Gazeta podkreśla, że zgodnie z budżetu na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu ma zostać przeznaczone zaledwie 3,2 miliarda złotych. W ubiegłym roku było to ponad 7 miliardów.

d2ft2ih
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ft2ih