Trwa ładowanie...

"Wiedźmin 2" najlepiej sprzedającą się grą PC na świecie

W 10 dni po oficjalnej premierze "Wiedźmin 2: Zabójca Królów" był najlepiej sprzedająca się grą pecetową na świecie - wynika z zestawienia serwisu VGChartz. Kurs Optimusa na warszawskiej GPW rośnie dziś nieco ponad jeden procent.
Share
Kadr z gry "Wiedźmin 2"
Kadr z gry "Wiedźmin 2"Źródło: CD Projekt
d1laimv

Jak informuje serwis VG Chartz, analizujący i monitorujący światową sprzedaż gier komputerowych, w kończącym się 21 maja tygodniu "Wiedźmina 2" kupiło na całym świecie ponad 212 tys. graczy. Jest to najlepszy zeszłotygodniowy wynik wśród gier wydanych na PC. 167 tys. kopii kupiono w Europie i Azji.

Gra stworzona przez studio CD Projektu, spółki zależnej Optimusa, był też najlepiej sprzedającą się grą pecetową w obu Amerykach. Tam co trzeci z graczy kupujących grę w ostatnim tygodniu wybrał "Wiedźmina 2". Trzeba jednak zaznaczyć, że podczas gdy za oceanem kupiono ok. 35 tys. kopii gry na PC, to najlepiej sprzedającą się grą (tzn. na konsole i komputery osobiste) był "L.A. Noire", którego kupiło w sumie 900 tys. osób.

Wiedźmin podbija świat!»

Do sprzedaży "Wiedźmina 2" - poza Polską znanego jako "The Witcher 2" - przygotowano milion kopii, z czego 0,1 mln można było ściągnąć z internetu. Budżet potrzebny na wyprodukowanie gry wyniósł ok. 30 mln zł.

Po informacji o sprzedaży gry, kurs Optimusa zaczął powoli iść w górę. O godz. 15:15 rósł o 1,19 proc. i wynosił 8,50 zł.

d1laimv

Podziel się opinią

Share
d1laimv
d1laimv