Trwa ładowanie...
d4dlquz

Większość wierzycieli CEDC zaakceptowała plan reorganizacji spółki

08.04. Warszawa (PAP) - Większość wierzycieli CEDC zaakceptowała plan reorganizacji spółki. W związku z tym CEDC rozpoczęła dobrowolne postępowanie na podstawie rozdziału 11...

d4dlquz
d4dlquz

08.04. Warszawa (PAP) - Większość wierzycieli CEDC zaakceptowała plan reorganizacji spółki. W związku z tym CEDC rozpoczęła dobrowolne postępowanie na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego w celu uzyskania zatwierdzenia planu - podała spółka w komunikacie.

"Głosowanie nad planem zostało zakończone 4 kwietnia 2013 r. Zgodnie z oficjalnym zestawieniem głosów (...) niespłaceni wierzyciele większością głosów zatwierdzili plan. W szczególności oddano głosy z tytułu około 95 proc. wszystkich istniejących obligacji 2013. Plan został przyjęty przez 99,13 proc. głosujących w ujęciu ilościowym i 99 proc. w ujęciu kwotowym istniejących obligacji 2013. Oddano głosy z tytułu około 95 proc. wszystkich istniejących obligacji 2016, z czego 97,26 proc. w ujęciu ilościowym i 97,34 proc. w ujęciu kwotowym za przyjęciem planu" - czytamy w komunikacie.

Jak podała spółka plan ma być wdrożony jako plan reorganizacji zgodny z rozdziałem 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. Procedura rozdziału 11 jest odpowiednikiem polskiej upadłości układowej. CEDC złożyło wniosek do odpowiedniego sądu upadłościowego.

"W razie zatwierdzenia, restrukturyzacja spowoduje, że Roust Trading, spółka będąca własnością prezesa CEDC i głównego inwestora pana Roustama Tariko, stanie się właścicielem 100 proc. akcji zreorganizowanej CEDC będących w obrocie" - czytamy w komunikacie.

d4dlquz

Dodano, że posiadacze istniejących obligacji 2016 otrzymają łącznie 822 mln USD, w tym 172 mln USD w formie gotówki, 450 mln USD w formie nowych obligacji zabezpieczonych i 200 mln USD w formie nowych obligacji zamiennych, z tytułu ich roszczeń wynoszących ogółem około 982,2 mln USD.

Z kolei posiadacze istniejących obligacji 2013 za wyjątkiem Roust Trading, którzy uczestniczą w odrębnej ofercie złożonej przez Roust Trading, otrzymają łącznie 55 mln USD, w tym 25 mln USD w gotówce i 30 mln USD w obligacjach Roust Trading, a posiadacze istniejących obligacji 2013, którzy nie uczestniczą w ofercie Roust Trading, otrzymają proporcjonalny udział w 16,9 mln USD w gotówce.

"Restrukturyzacja finansowa, która wyeliminuje około 665,2 mln USD zadłużenia z bilansów CEDC i CEDC FinCo nie obejmuje spółek zależnych spółki działających w Polsce, Rosji, na Ukrainie i Węgrzech i nie powinna mieć żadnego wpływu na ich funkcjonowanie. Działalność prowadzona w tych krajach jest finansowana niezależnie i będzie nadal przynosiła przychody w trakcie procesu restrukturyzacji" - podano w komunikacie

CEDC poinformowała również, że zaakceptowała warunki udzielenia nowego niezabezpieczonego kredytu w wysokości 100 mln USD, który ma być udzielony przez podmiot zależny Alfa Group i przeznaczony na finansowanie działalności CEDC w Rosji. Zobowiązania z tytułu nowego kredytu będą gwarantowane przez Roust Trading i jej podmiot powiązany Russian Standard Corporation. (PAP)

jow/ ana/

d4dlquz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dlquz