Trwa ładowanie...
pkp cargo

Wielka rekrutacja w PKP Cargo. Zatrudniają młodych bez doświadczenia

PKP CARGO zatrudni wykwalifikowanych maszynistów i osoby bez doświadczenia. Rekrutacja rozpoczęła się w połowie stycznia, oferta jest nadal aktualna. Pracę znajdzie 500-600 osób. Zatrudnieni mogą liczyć na zarobki rzędu 3-5 tys. zł

Share
Wielka rekrutacja w PKP Cargo. Zatrudniają młodych bez doświadczenia
Źródło: pkp-cargo.pl
d3el6vs

.

Gigantyczna rekrutacja, jak na warunki polskie, spowodowana jest odejściami na emerytury doświadczonych pracowników. Na stronach internetowych firmy widnieje oferta pracy skierowana do osób, które posiadają doświadczenie w pracy maszynisty. Poszukiwane są osoby na terenie całej Polski. Jak czytamy w ogłoszeniu, „osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za prawidłową obsługę pojazdu trakcyjnego podczas wykonywania pracy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa ruchu kolejowego, zgodnie z obowiązującymi przepisami kolejowymi”.

Wymagania jakie stawiane są kandydatom, to przede wszystkim posiadanie poświadczanych kwalifikacji zawodowych, potwierdzony dobry stan zdrowia, niekaralność oraz dyspozycyjność. Mile widziane jest posiadanie uprawnień manewrowego lub ustawiacza, posiadanie uprawnień rewidenta taboru.

d3el6vs

Jednak jak się okazuje PKP CARGO nie szuka jedynie ludzi z doświadczeniem zawodowym. Chce przyjąć pracowników, których od podstaw przeszkoli i nauczy zawodu. Ci, którzy chcą zostać maszynistami muszą być przede wszystkim zdrowi. Najbardziej liczy się wzorowy słuch i wzrok. Ponadto powinni posiadać wiedzę z zakresu krajowego i międzynarodowego ruchu kolejowego. Aby otrzymać uprawnienia maszynisty, kandydat musi przejść wielomiesięczne, dwuetapowe szkolenie: na licencję i na świadectwo. Pierwszy etap trwa od dwóch do trzech miesięcy, drugi prawie półtora roku.

Od połowy stycznia 2014 roku do PKP CARGO nadesłano około 1300 aplikacji, z których ponad 1000 stanowiły wnioski osób bez doświadczenia w branży kolejowej, kwalifikujących się do pełnego szkolenia, zakończonego uzyskaniem kwalifikacji maszynisty. Na podstawie otrzymanych zgłoszeń spółka zatrudniła w całym kraju ponad 90 osób z doświadczeniem oraz ponad 150 kandydatów na maszynistów bez żadnego doświadczenia. Ci ostatni przejdą półtoraroczne szkolenie dające im uprawnienia do prowadzenia lokomotyw.

- PKP CARGO słynie z doświadczonych i dobrze wyszkolonych maszynistów. Stajemy przed wymagającym zadaniem utrzymania odpowiedniego poziomu zatrudnienia maszynistów w spółce. Duża część obecnie pracujących zbliża się do wieku emerytalnego, a szkoły nie kształcą odpowiedniej liczby ich następców. Dlatego podejmujemy maksymalnie szerokie inicjatywy i wchodzimy we współpracę z podmiotami państwowymi, żeby zapewnić sobie wykwalifikowaną kadrę na najbliższe lata. Jest to kluczowe zadanie w kontekście wzrostu zapotrzebowania na nasze usługi w Polsce i za granicą oraz potrzeby elastycznego zarządzania strukturą zatrudnienia PKP CARGO – mówi Adam Purwin, prezes PKP CARGO.

JK,WP.PL

d3el6vs

Podziel się opinią

Share
d3el6vs
d3el6vs