Trwa ładowanie...

Wielki hotel stanie w Giżycku. Burmistrz zapewnia: nie zdominuje otoczenia

W Giżycku powstanie siedmiopiętrowy hotel. Władze miasta się cieszą, bo sam podatek zasili budżet miasta kwotą co najmniej miliona złotych. Miłośnicy Mazur pytają, jak to się ma do haseł promujących Giżycko jako spokojne i ciche miejsce.
Share
Tak ma wyglądać hotel w Giżycku
Tak ma wyglądać hotel w GiżyckuŹródło: www.burmistrziwaszkiewicz.pl, Fot: koncepcja architektoniczna, Doryb, Piotr Basiewicz
d2eq74q

Hotel o powierzchni 42 tys. mkw chce wybudować firma z Ełku związana z przetwórstwem ryb.

– Tak duży obiekt miałby ogromne znaczenie dla Giżycka, bo obecnie nie mamy takiego hotelu. Same podatki to około miliona złotych dla miasta w skali roku. Dziesięć małych hoteli nie przyniosłoby tyle, co jeden duży – powiedział w rozmowie z olsztyńską "Gazetą Wyborczą" Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka.

Samorządowiec uważa, że budowla nie będzie rzucała się w oczy, bo obiekt będzie w otoczeniu drzew do trzech czwartych wysokości.

d2eq74q

Obejrzyj: Zakaz handlu w niedziele zostaje. Zyskują gastronomia, turystyka, kultura

Nie wszyscy podzielają ten optymizm. Rozmówcy "GW" zwracają uwagę, że może to się skończyć tak, jak w Mikołajkach. Ogromny hotel Gołębiewski spowodował, że małe miasteczko stało się popularnym kurortem przyciągającym setki ludzi. Wprawdzie gmina skorzystała finansowo na rozwoju turystyki, ale stała się przy tym jedną z najbardziej hałaśliwych i niesprzyjających spokojnemu wypoczynkowi miejscowości na Mazurach.

d2eq74q

Planowany hotel nie jest jedyną tak spektakularną inwestycją w Giżycku. Wkrótce może powstać projekt pn. "Wodny świat". Jednym z jego elementów jest budowa lokalu gastronomicznego, w którą zaangażował się piłkarz Robert Lewandowski.

Trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy: Mazury przestają być oazą spokoju. Polacy kochają spędzać czas nad woda, ale nie chcą już nocować, jak w dzieciństwie, na polach namiotowych. Domagają się hoteli i infrastruktury turystycznej na wysokim poziomie, a także propozycji spędzania czasu wolnego (kluby, restauracje).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2eq74q

Podziel się opinią

Share
d2eq74q
d2eq74q