Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wielkopolska fabryka sushi podwoiła moce i zwiększyła zatrudnienie

3 mln zł zainwestowała w rozbudowę fabryka dań gotowych Sushi Factory z podpoznańskiego Robakowa. Zakład podwoił moce produkcyjne do 1 mln tacek z sushi miesięcznie, w ciągu roku zatrudnił też przeszło 130 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Qaqwqwrqw

Rok temu zakład zatrudniał 25 osób, posiadając potencjał do produkcji 14 tys. tacek z daniem gotowym sushi w ciągu jednej zmiany. Obecna wartość fabryki szacowana jest na ponad 10 mln zł. W planach jest dalsze zwiększanie zatrudnienia oraz produkcji.

"Zamierzamy zatrudnić 40 kolejnych osób. Planujemy uruchomienie produkcji nowych produktów, jakimi będą onigiri (japońskie danie z ryżu), oraz wrapy" - poinformowała w piątek PAP prezes zarządu Anna Tubacka.

Sushi Factory produkuje dania gotowe pod własnym logo oraz w ramach marek własnych tworzonych na zlecenie polskich i zagranicznych sklepów, sieci handlowych oraz stacji benzynowych. Pierwsza linia produkcyjna uruchomiona została w październiku 2015 roku.

Qaqwqwrqw

Zakład ma dwie linie produkcyjne ze specjalną technologią kriogeniczną, gdzie trafia produkt w celu błyskawicznego schłodzenia do temperatury 2 stopni Celsjusza. Pozwala to na uzyskiwane dań o długiej, nawet dziewięciodniowej dacie przydatności do spożycia. Dodatkowo w parku maszynowym jest jedna linia produkcyjna do produkcji onigiri.

Przedstawiciele spółki podali, że znajdujący się bezpośrednio przy autostradzie A2, łączącej Poznań z Warszawą i Berlinem, zakład w Robakowie to największa tego typu fabryka w Polsce.

"Choć na rynku występuje kilku producentów dań gotowych sushi, tylko nasz zakład jest jedyną w pełni zmechanizowaną fabryką, wykorzystującą technologie produkcji pozwalające na wytwarzanie dań o tak długim terminie przydatności do spożycia od momentu zapakowania" - poinformowała Tubacka.

Obecnie firma eksportuje produkty do Danii i na Węgry, w planach jest także eksport do innych krajów Unii Europejskiej.

Qaqwqwrqw

Pierwszym produktem wytwarzanym przez zakład był zestaw składający się z dziewięciu kawałków sushi. Obecnie fabryka produkuje łącznie 10 zestawów o różnej gramaturze, rodzaju i liczbie kawałków.

Polub WP Finanse
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw