Trwa ładowanie...
d3ptvim
19-12-2016 15:04

Wielton złożył zażalenie na decyzję sądu, która uniemożliwia zakup w Hiszpanii

Warszawa, 19.12.2016 (ISBnews) - Wielton ujawnił, że we wrześniu br. złożył wiążącą ofertę nabycia w ramach procedury upadłościowej aktywów wchodzących w skład majątku hiszpańskich spółek Lecinena, Lecinena Servicios oraz JML, znajdujących się w stanie upadłości likwidacyjnej. Obecnie, Wielton złożył zażalenie na decyzję sądu upadłościowego, który przyjął na zakup tych aktywów ofertę innego podmiotu.

Share
d3ptvim

"Przekazanie informacji o złożeniu oferty wiążącej do publicznej wiadomości zostało opóźnione w dniu 27 września 2016 roku do momentu ostatecznego rozstrzygnięcia możliwości nabycia aktywów z uwagi na ochronę prawnie uzasadnionych interesów spółki, tj. możliwość negatywnego wpływu podania informacji na realizację transakcji" - wyjaśniono w komunikacie.

W grudniu br. spółka otrzymała informację o przyjęciu przez sąd upadłościowy oferty innego podmiotu niezwiązanego z branżą. Wielton złożył zażalenie na ww. decyzję sądu, podano również.

Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r. W 2015 r. miała 630,32 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d3ptvim
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ptvim
d3ptvim