Trwa ładowanie...

Wiemy, dlaczego TV Trwam nie dostała koncesji

Rozpoczęło się posiedzenie senackiej komisji kultury, na którym senatorowie pytają członków KRRiT o jej wtorkową decyzję, na mocy której fundacja Lux Veritatis nie uzyskała koncesji dla Telewizji Trwam na nadawanie programu na multipleksie cyfrowym.

Wiemy, dlaczego TV Trwam nie dostała koncesji
d4jb63r
d4jb63r

Na środowe posiedzenie przybył m.in. o. Tadeusz Rydzyk.

Jak tłumaczył przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak, Polska jest jednym z ostatnich krajów w Europie, w którym proces cyfryzacji telewizji naziemnej jest opóźniony w stosunku do terminu rekomendowanego dla krajów Unii Europejskiej, czyli grudnia 2012 r. - Polska jako jeden z trzech krajów deklaruje całkowite wyłączenie telewizji analogowej po tym czasie - w lipcu 2013 r. - podkreślił.

Zapewnił, że oceniając złożone wnioski o przyznanie koncesji na nadawanie na multipleksie cyfrowym Krajowa Rada dogłębnie i wnikliwie oceniła sytuację finansową wnioskujących podmiotów. O odrzuceniu odwołania fundacji Lux Veritatis od ubiegłorocznej decyzji KRRiT ws. nieprzyznania koncesji dla TV Trwam zdecydowały względy ekonomiczno-finansowe były podstawą.

Przewodniczący komisji Grzegorz Czelej (PiS) pytał m.in. dlaczego KRRiT przyjęła od niektórych z nadawców dokumenty finansowe po terminie składania wniosków o przyznanie koncesji, a senator Jan Maria Jackowski (PiS) ocenił, że KRRiT usiłuje arbitralną decyzją administracyjną regulować rynek medialny w Polsce. Dworak wyjaśnił, że Rada uczyniła tak tylko w przypadku tych dokumentów, które były określone w rozporządzeniu KRRiT, a odnosząc się do zarzutu Jackowskiego podkreślił, że Rada dokonała właściwego procesu administracyjnego.

d4jb63r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jb63r