Trwa ładowanie...
d3kfe7q
09-12-2015 18:00

Wierzyciel Hawe Telekom złożył wniosek o umorzenie postępowania egzekucyjnego

Warszawa, 09.12.2015 (ISBnews) - Wierzyciel złożył w Sądzie Rejonowym dla Warszawy - Śródmieścia w Warszawie, wniosek o umorzenie postępowania egzekucyjnego przeciwko Hawe Telekom, spółce zależnej Mediatela poprzez ustanowienie zarządu przymusowego nad tym przedsiębiorstwem z dochodów uzyskiwanych z działalności gospodarczej, wynika z komunikatu Mediatela.

d3kfe7q
d3kfe7q

?Zgodnie z informacją otrzymaną przez emitenta, wniosek został złożony przez nabywcę obligacji serii L_01 wyemitowanych przez Hawe od obligatariusza z wniosku którego Sąd Rejonowy dla Warszawy - Śródmieścia w Warszawie wydał w dniu 23 listopada 2015 r. postanowienie w przedmiocie wszczęcia egzekucji przeciwko Hawe Telekom poprzez ustanowienie zarządu przymusowego nad przedsiębiorstwem Hawe Telekom z dochodów uzyskiwanych z działalności gospodarczej Hawe Telekom" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej Hawe podało, że uważa że doszło do zatajenia przez Kancelarię Radców Prawnych Kurek Kościółek Wójcik faktu ustanowienia zarządcy przymusowego w Hawe Telekom, co może przynieść skutek w postaci unieważnienia porozumienia w sprawie umowy restrukturyzacyjnej i upadłość spółki.

Wczoraj Mediatel podał, że sąd ustanowił zarząd przymusowy nad Hawe Telekom i egzekucję z dochodów uzyskiwanych z działalności.

Ponadto Mediatel informował, że postanowienie na ten temat zostało doręczone do Hawe Telekom przez pełnomocnika wierzyciela Hawe Telekom, którego wierzytelność wobec Hawe Telekom wynosi 50 456 zł z tytułu wykupu obligacji serii L_01 wyemitowanych przez Hawe oraz odsetek od tej kwoty, za które Hawe Telekom poręczył.

d3kfe7q

Kilka dni temu Hawe Telekom poinformowało, że w ramach realizacji zapisów umowy ramowej restrukturyzacji zadłużenia, zdecydowało o emisji obligacji zwykłych na okaziciela serii D_01 o łącznej wartości nominalnej do 17,87 mln zł.

Celem emisji jest przeprowadzenie restrukturyzacji zadłużenia finansowego Hawe Telekom oraz Hawe, wynikającego z istniejących obligacji, w związku z planowanym zawarciem umowy restrukturyzacyjnej, która odroczy termin wymagalności zobowiązań do dnia 30 września 2016 roku.

Restrukturyzacja będzie polegała na nabyciu przez Hawe Telekom istniejących obligacji Hawe w zamian za wydanie nowo emitowanych obligacji. Środki pozyskane z emisji obligacji będą przeznaczone na refinansowanie obligacji wyemitowanych przez Hawe.

Pod koniec października br. Hawe i Hawe Telekom (jako dłużnicy), Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) i Alior Bank (jako wierzyciele) oraz Mediatel zawarli umowę ramową dotyczącą warunków restrukturyzacji zadłużenia Hawe i Hawe Telekom. Zgodnie z treścią umowy, z chwilą zawarcia przyszłej umowy restrukturyzacyjnej, termin spłaty wierzytelności przysługujących wierzycielom zostanie wyznaczony do 30 września 2016 r.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 333 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d3kfe7q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kfe7q