Trwa ładowanie...
d2xtauu

Wierzyciele złożyli 21 sprzeciwów do listy wierzytelności PBG, termin głosowania niewiadomą

04.09. Warszawa (PAP) - 16 wierzycieli PBG złożyło 21 sprzeciwów do listy wierzytelności, które teraz musi rozpatrzyć sąd - poinformowali przedstawiciele PBG. W ich ocenie na razie...

d2xtauu
d2xtauu

04.09. Warszawa (PAP) - 16 wierzycieli PBG złożyło 21 sprzeciwów do listy wierzytelności, które teraz musi rozpatrzyć sąd - poinformowali przedstawiciele PBG. W ich ocenie na razie trudno powiedzieć kiedy może dojść do głosowania nad układem.

"Obecnie postępowanie układowe jest na etapie rozpatrywania zgłoszonych sprzeciwów i aktualizowania listy wierzytelności. Bezpośrednio do spółki wpłynęła informacja o 21 sprzeciwach od łącznie 16 wierzycieli. Ponadto, 7 sprzeciwów złożyło samo PBG z uwagi na zmiany wartości wierzytelności wynikających m.in. z wygaśnięcia roszczeń warunkowych" - powiedziała na spotkaniu z dziennikarzami Bożena Ciosk, członek zarządu PBG.

"Sprzeciw zgłosiła też np. Hydrobudowa w sprawie uznania wierzytelności za 1,9 mld zł, ale sprzeciw dotyczy wierzytelności Hydrobudowy, które już zostały ujęte na liście jako wierzytelności głównie podmiotów finansowych, dlatego można je uznać za niezasadne. W ostatecznym rozrachunku nie spodziewamy się, aby lista wierzytelności uległa jakimś istotnym zmianom, które wykraczałyby poza obecnie przyjęte szacunki spółki stanowiące podstawę aktualnych propozycji" - dodała.

Pytana czy jest szansa, że głosowanie nad układem odbędzie się do końca roku powiedziała: "Trudno powiedzieć kiedy może dojść do głosowania nad układem. Samo głosowanie może trwać jakiś czas ze względu na liczbę grup".

"Nie wiemy jak długo sąd będzie rozpatrywał sprzeciwy do listy wierzytelności. Pierwsze posiedzenia sądu w tej sprawie zostały wyznaczone już na wrzesień" - dodała.

W czerwcu nadzorca sądowy PBG przekazał sędziemu komisarzowi listę wierzytelności. Łączna kwota uznanych i umieszczonych przez nadzorcę sądowego na liście wierzytelności, wynosiła 2,77 mld zł. (PAP)

gsu/ asa/

d2xtauu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xtauu