Trwa ładowanie...
d1bacuy
24-11-2015 13:55

Wikana planuje refinansowanie zobowiązań i pozyskanie kredytu na inwestycję

Warszawa, 24.11.2015 (ISBnews) - Wikana planuje emisje obligacji na finansowanie kolejnych inwestycji, refinansowanie istniejących zobowiązań i zakupy gruntów, poinformował prezes Robert Pydzik. Ponadto spółka chce uzyskać możliwość finansowania przez kredyty bankowe jeszcze w tym roku.

d1bacuy

"Planujemy kolejne emisje obligacji na korzystniejszych warunkach. Emisje będą pod kolejne projekty, po drugie - na refinansowanie istniejących zobowiązań, po trzecie - emisje dla dostępu do środków obrotowych, na zakup gruntów" - powiedział Pydzik podczas konferencji prasowej.

Prezes wyjaśnił, że zobowiązania Wikany to łącznie 174 mln zł, w tym zobowiązania segmentu deweloperskiego - 95 mln zł, z czego 45 mln zł w obligacjach.

"Chcielibyśmy zrefinansować obligacje innymi emisjami. Zdjąłbym 10 mln zł i reszta jest do refinansowania. Nasze obligacje zapadają w 2016 i 2017 r. Pierwsza z kolejnych emisji byłaby w I kw. 2016 r., teraz finansowanie mamy zapewnione" - powiedział.

"Chcemy także, by spółka jeszcze w tym roku stała się 'bankowalna'. Mam na myśli kredyty inwestycyjne. Jedną z nadchodzących inwestycji chcielibyśmy już sfinansować kredytem bankowym" - wyjaśnił prezes Wikany.

Grupa Wikana to jeden z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce. Od 1997 roku akcje spółki notowane są na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d1bacuy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bacuy