Trwa ładowanie...
d2qnboo
d2qnboo

Wind Mobile zadebiutuje 25 września na GPW

Warszawa, 22.09.2015 (ISBnews) - Wind Mobile zadebiutuje na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w piątek 25 września br., podała spółka. Z emisji akcji spółka pozyskała 5,85 mln zł. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2qnboo

"Pozyskane nowe środki wynoszące prawie 6 mln zł pozwolą nam na mocny rozwój na rynkach międzynarodowych, gdzie oferować będziemy nasze najbardziej perspektywiczne produkty - iLumio oraz LiveBank. Przełoży się to na wzrost udziału sprzedaży eksportowej i produktowej w przychodach firmy, co jest potwierdzeniem przyjętej strategii. Już teraz nasi klienci jak Wipro wraz z T-Mobile, Bank Pocztowy, Polkomtel i wielu innych dostrzegają plusy naszych modeli biznesowych, co przekłada się na podpisywane rekordowe kontrakty na rynkach finansowym i telekomunikacyjnym" - powiedział prezes spółki Rafał Styczeń, cytowany w komunikacie.

Dodał, że w 2014 roku przychody ze sprzedaży wzrosły o 372% i wyniosły 54 mln, a w ciągu ostatnich 12 raportowanych miesięcy uzyskano 68 mln zł przychodów, 14 mln zł EBITDA i 9,4 mln zł zysku netto.

"Wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2015 prezentują się również bardzo atrakcyjnie - wzrost przychodu z 18,4 mln do 32,4 (175%) oraz zysku z 2,5 mln do 4,9 mln (względem pierwszego półrocza 2014). Jeszcze bardziej istotna jest zmiana struktury sprzedaży - coraz większy udział w sprzedaży generują przychody produktowe, które ze względu na niski koszt krańcowy, są najbardziej rentownym obszarem firmy. Podobne korzystne tendencje obserwujemy w strukturze geograficznej sprzedaży, gdzie rosnącym obszarem jest eksport" - dodał dyrektor finansowy Łukasz Juśkiewicz.

Wind Mobile jest notowanym na NewConnect integratorem i dostawcą autorskich rozwiązań teleinformatycznych umożliwiających operatorom mobilnym oferowanie nowoczesnych usług i generowanie dodatkowych przychodów.

(ISBnews)

d2qnboo

Podziel się opinią

Share
d2qnboo
d2qnboo