Trwa ładowanie...
d1rcozq

Wiśniewscy, Redral i Ores chcą NWZ Redan ws. wycofania spółki z GPW

Warszawa, 11.05.2016 (ISBnews) - Akcjonariusze Redan zdecydują w sprawie zniesienia dematerializacji wszystkich zdematerializowanych akcji oraz wycofania ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW, wynika z projektów uchwał na walne zwołane na żądanie Radosława Wiśniewskiego, Piengjai Wiśniewskej, Teresy Wiśniewskiej, Redral i Ores kontrolujących łącznie 60,08% kapitału spółki.

Share
d1rcozq

Wczoraj Wiśniewscy, Redral sp. z o.o. spółka komandytowa (podmiot nabywający), Ores sp. z o.o. ogłosili wezwanie na akcje spółki Redan po 2,07 zł sztuka w związku z planem uzyskania łącznie 100% ogólnej liczby głosów w spółce oraz podjęciem działań zmierzających do przywrócenia akcjom na okaziciela formy dokumentu (zniesienia dematerializacji) i wycofania ich z obrotu na rynku regulowanym.

Wzywający zamierzają osiągnąć stan, w którym, w wyniku przeprowadzenia wezwania, łącznie będą posiadać 35 709 244 akcji spółki (tj. wszystkie akcje), uprawniające do wykonywania 40 759 244 głosów na walnym zgromadzeniu (tj. wszystkich głosów).

Data rozpoczęcia przyjmowania zapisów: 31 maja. Data zakończenia przyjmowania zapisów: 29 czerwca. Planowana data realizacji transakcji na GPW: 4 lipca. Planowana data rozliczenia: 5 lipca.

d1rcozq

Zapisy na sprzedaż akcji objętych wezwaniem będą przyjmowane w oddziałach Banku Zachodniego WBK.

Grupa kapitałowa Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz - od 2011 r. - Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d1rcozq

Podziel się opinią

Share
d1rcozq
d1rcozq