Trwa ładowanie...
d4hmnmc

"Włoskie banki na pewno zdadzą stress-testy"

- Szef włoskiego banku centralnego Mario Draghi "jest pewien", że włoskie banki przejdą europejskie stress-testy z pozytywnym wynikiem - wynika z jego oświadczenia rozesłanego w piątek pocztą elektroniczną. Słowa te mają znaczenie m.in. dla banku UniCredit, którego notowania na giełdzie w Mediolanie zostały w piątek zawieszone po tym, jak jego akcje spadały nawet o 6,58 proc.

Share
d4hmnmc

-Jestem pewien, w oparciu o nasze analizy, że włoskie banki zdadzą stress-testy przeprowadzane obecnie w Europie z wyraźnym zapasem [punktów - PAP], potwierdzając tym samym swoje adekwatne poziomy kapitalizacji - napisał Draghi.

Kłopoty banku UniCredit, większościowego akcjonariusza notowanego na GPW banku Pekao SA, nasiliły się w drugiej połowie czerwca, kiedy to agencja Moody's ostrzegła, że może obniżyć ocenę kredytową 13 włoskich banków, które mogą ucierpieć z powodu obniżenia ratingu kredytowego Włoch.

Bankowi UniCredit zaszkodziły również doniesienia o uchwaleniu przez Bazylejski Komitet Nadzoru Bankowego pod koniec czerwca dodatkowych wymogów dotyczących współczynników wypłacalności dla trzydziestu spośród największych światowych banków, co wywołało falę spekulacji, że Deutsche Bank czy właśnie UniCredit będą musiały zebrać dodatkowy kapitał, by dalej funkcjonować.

(PAP)

pje/ asa/

d4hmnmc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hmnmc
d4hmnmc