ycipk-4j1ru6

Wniosek o 500+. Banki wstrzymują możliwość składania, czekają na zmiany

Będzie trzeba zaczekać do początku lipca, by móc złożyć wniosek o 500+ za pośrednictwem bankowości internetowej. Pod koniec czerwca część banków wstrzymuje tę możliwość, bo od nowego miesiąca będzie można złożyć wniosek o świadczenie także na pierwsze dziecko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od lipca będzie można składać wnioski o pieniądze także na pierwsze dziecko.
Od lipca będzie można składać wnioski o pieniądze także na pierwsze dziecko. (Pixabay.com)
ycipk-4j1ru6

Dotychczas 500+ przysługiwało na każde drugie dziecko, a na pierwsze tylko w przypadku jeśli nie przekraczało się pewnego progu dochodowego. Jednak w ramach "piątki Kaczyńskiego" prezes PiS obiecał 500+ także na pierwsze dziecko, niezależnie od zarobków.

Wniosek na takie poszerzone 500+ będzie można składać od początku lipca. Część banków, szykując się do tej zmiany, czasowo wyłączyła lub planuje wyłączyć możliwość składania wniosków przez swoje systemy bankowości internetowej. Są to PKO BP i Inteligo (od czwartku), Getin Bank (od czwartku od godziny 23,30), Bank Pocztowy (od czwartku) i mBank (od piątku) - podaje bankier.pl.

Banki ponownie udostępnią możliwość składania wniosków od lipca. Niezależnie od banków, wnioski można składać przez serwis Emp@tia, prowadzony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej, a także w urzędach miast i gmin i MOPS-ach. Na razie jednak tylko na starych zasadach.

ycipk-4j1ru6

Od 1 lipca możliwe będzie składanie wniosków o świadczenie na nowych zasadach drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia – drogą tradycyjną.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa zachęca rodziców, by nie czekali ze składaniem wniosków o 500+.

Czytaj też: Podatek bykowy już mamy, choć odwrotny. Teraz może być podwojony

- Zależy nam, żeby rodzice nie zwlekali ze złożeniem wniosku w programie "Rodzina 500 plus" i żeby pieniądze trafiły do rodzin jak najszybciej. Jesteśmy państwem cyfrowym, nowoczesnym. Zachęcam do tego, żeby jak najwięcej osób złożyło te wnioski w sposób elektroniczny - stwierdziła minister.

ycipk-4j1ru6

Czytaj też: "500+" na pierwsze dziecko. Zmiany w programie. Kogo obejmie świadczenie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4j1ru6

ycipk-4j1ru6
ycipk-4j1ru6