Trwa ładowanie...

Wniosek o ukaranie o. Rydzyka wpłynął do sądu w Toruniu

Wniosek o ukaranie o. Tadeusza Rydzyka, przygotowany przez policję, wpłynął do sądu w Toruniu. Redemptoryście zarzucono wykroczenie polegające na prowadzeniu publicznej zbiórki pieniędzy bez pozwolenia.

Wniosek o ukaranie o. Rydzyka wpłynął do sądu w ToruniuŹródło: AFP, fot: Grzegorz Hawalej
d1m4u0n
d1m4u0n

Jak poinformowała PAP sędzia Mariola Adamczyk z Sądu Rejonowego w Toruniu, wniosek policji został już zarejestrowany w XII Wydziale Karnym, który zajmuje się wykroczeniami. Nie wyznaczono jeszcze terminu posiedzenia sądu w tej sprawie.

Policja zarzuciła o. Tadeuszowi Rydzykowi, a także wymienionemu w piśmie o. Piotrowi Andrukiewiczowi, prowadzenie publicznej zbiórki pieniędzy bez wymaganego do tego prawem zezwolenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zakonnicy mieli przez wiele tygodni nakłaniać słuchaczy Radia Maryja do wpłacania pieniędzy na utrzymanie Telewizji Trwam, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz na poszukiwania wód geotermalnych, na terenie tej uczelni.

Sprawę zgłosił policji jeden ze słuchaczy rozgłośni, który stale monitoruje toruńskie radio redemptorystów i wielokrotnie w przeszłości zgłaszał do urzędów i wymiaru sprawiedliwości nieprawidłowości, jakich miało się dopuszczać Radio Maryja. Na dowód przekazał nagrania audycji, w których zakonnicy namawiali do wpłacania pieniędzy.

Rozpatrujący sprawę toruński sąd, jeśli uzna winę zakonników, może ich ukarać grzywną.

d1m4u0n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m4u0n