Trwa ładowanie...

Wniosek o upadłość właściciela znanej galerii handlowej. Efekt ciągnącego się sporu

Sąd wyznaczył tymczasowego zarządcę dla galerii Sukcesja w Łodzi. Wniosek o upadłość inwestora - firmy Fabryka Biznesu - złożyła spółka Mirbud, która obiekt wybudowała. Klienci mają nie odczuć sądowych przepychanek.

Wniosek o upadłość właściciela znanej galerii handlowej. Efekt ciągnącego się sporuŹródło: Sukcesja.eu, fot: mat. prasowe
dbmtkdn

O problemach łódzkiej galerii Sukcesja informują lokalne media. Jak podał portal expressilustrowany.pl, do sądu wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości Fabryki Biznesu, która jest właścicielem centrum handlowego. Za wnioskiem stoi Mirbud, który obiekt stawiał, a spółki spierają się o 27 mln zł. Tyle mają kosztować rzekome usterki w budynku.

Sąd wyznaczył tymczasowego nadzorcę galerii dla zabezpieczenia majątku. Dla klientów sytuacja ma być jednak nieodczuwalna. Na stronie obiektu widnieją informacje o zbliżających się promocjach.

Zobacz także: Postarzanie sprzętu. Koniec z szybkim psuciem się RTV i AGD?

Przedstawiciele Fabryki Biznesu wydali oświadczenie w tej sprawie, w którym nie zgadzają się z podjętymi przez firmę Mirbud działaniami.

dbmtkdn

"Wniosek o ogłoszenie upadłości Fabryki Biznesu Sp. z o.o. zgłoszony przez Mirbud S.A. jest bezzasadny. Nie zachodzi żadna z przesłanek upadłości Spółki przewidziana w ustawie - Prawo upadłościowe. Fabryka Biznesu posiadała i posiada pełną zdolność do regulowania wymagalnych zobowiązań pieniężnych, utrzymuje bieżącą płynność finansową i nie ma wymagalnych zobowiązań, które wpływałyby ujemnie na jej sytuację finansową. Wartość majątku Spółki znacznie przekracza sumę wszystkich zobowiązań związanych z jej działalnością. Mirbud S.A.

Generalny Wykonawca Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja złożył swój wniosek ewidentnie w złej wierze, w celu uniknięcia odpowiedzialności wobec Inwestora - Fabryki Biznesu Sp. z o.o. w kwocie co najmniej 27.000.000,00 zł udokumentowanej dokumentami urzędowymi i zgłoszonej Mirbud SA z tytułu nie wykonania w całości przedmiotu łączącej strony umowy o roboty budowlane oraz oczywiście nienależytego wykonania tej umowy. Fabryka Biznesu udzieliła właściwym organom wszystkich niezbędnych danych i wyjaśnień dotyczących twierdzeń zawartych we wniosku Mirbud SA. Zarząd Fabryki oświadcza, że dokłada i dołoży wszelkich starań, aby ten rażąco nierzetelny i złożony w złej wierze wniosek przez wielomilionowego dłużnika Fabryki nie wpłynął na komfort Klientów odwiedzających Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja w Łodzi" - czytamy w oświadczeniu (pisownia oryginalna).

Problemy centrów handlowych

Duże centrum handlowe może być żyłą złota, ale nawet takich obiektów nie omijają kryzysy. W samym sercu Krakowa zbankrutowała galeria Kraków Plaza. Wkrótce ma ją zastąpić Fashion Outlet Kraków. To może być przełom, który wstrząśnie konkurencją.

W Warszawie swoje problemy przeżywały Wola Park i Modo. W pierwszym z centrów wkrótce powstanie Ikea, w drugim - który zmienił nazwę na Łopuszańska 22 - swoje sklepy otworzyły już m.in. Biedronka i Media Expert. Zamiast drogich marek mają się tam rozgościć sprzedawcy oferujący tanie ubrania.

dbmtkdn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbmtkdn