Trwa ładowanie...

Wódka "Jolka, Jolka pamiętasz" sukcesem. Poszło już kilka tysięcy butelek

Zaczął sprzedawać alkohole, by dorobić do emerytury. Dziś Romuald Lipko - kompozytor i jeden z założycieli "Budki Suflera" - chwali się wynikami wódki "Jolka, Jolka pamiętasz". - Poszło już kilka tysięcy sztuk. Co, biorąc pod uwagę cenę jednostkową, jest świetnym wynikiem - mówi muzyk.
Share
Wódka "Jolka, Jolka pamiętasz" sukcesem. Poszło już kilka tysięcy butelek
Źródło: East News, Fot: Krzysztof Zatycki/REPORTER
d1i4epa

Kilka miesięcy temu muzyk mówił money.pl, że jeszcze nie wie, jaką ma emeryturę, ale będzie to około 800 zł. Właśnie po to, by dorobić do świadczenia, 67-letni Lipko w listopadzie zeszłego roku założył spółkę "Muzyczne Alkohole" i od kolegów wykupił część praw autorskich do piosenek.

Pierwsza wódka, "Jolka, Jolka pamiętasz", trafiła do sprzedaży na początku roku. Rywalizuje z markami premium, bo kosztuje ok. 45-50 zł za butelkę 0,7 litra. W opakowaniu pamiątkowym cena wzrasta do nawet 100 zł.

Rynek alkoholi w Polsce. Zobacz, co najchętniej piją Polacy?

Okazuje się, że cena nie zniechęca klientów. – Ze sprzedaży jesteśmy bardzo zadowoleni, poszło już kilka tysięcy sztuk, co - biorąc pod uwagę cenę jednostkową - jest świetnym wynikiem. Rozwijamy też dystrybucję, wódka dostępna jest już w kilkuset punktach i właściwie codziennie dochodzi przynajmniej jeden – mówi Romuald Lipko, cytowany przez "Rzeczpospolitą".

d1i4epa

- Rozmawiamy też o pojawieniu się w dużych sieciach, na razie jesteśmy dostępni w Makro, które zwiększyło zamówienie. Cieszy mnie też nasza obecność w hotelach grupy Gołębiewski - dodaje.

Wkrótce na rynek trafić mają wersje smakowe, takie jak: wiśniowa, grejpfrutowa, cytrynowa. I to jeszcze nie koniec. "Muzyczne Alkohole" szykują się też do kolejnych premier. W ofercie firma Lipki chce mieć m.in. wódki "Bal wszystkich świętych", "Za ostatni grosz" oraz "Wódkę Suflera".

d1i4epa

Podziel się opinią

Share
d1i4epa
d1i4epa