Trwa ładowanie...

Wojas i Protektor powalczą o kontrakt. Mają być następne

Agencja Mienia Wojskowego ogłosiła wczoraj kolejny przetarg na dostawę butów dla polskiej armii. Tym razem zamówienie dotyczy produkcji blisko 6 tys. par trzewików. Jego wartość można szacować na około 1,5 mln zł.

Wojas i Protektor powalczą o kontrakt. Mają być następneŹródło: Jupiterimages
d3v30nw
d3v30nw

Kontrakt jest podzielony na pięć części. O zamówienie z pewnością będą starały się Wojas i Protektor. Kazimierz Ostatek, wiceprezes Wojasa, podkreśla, że kontrakty publiczne są atrakcyjne m.in. ze względu na gwarancję płatności po ich zrealizowaniu. Piotr Skrzyński, prezes Protektora, dodaje, że zamówienie dotyczy butów ciężkich, w których jego przedsiębiorstwo zawsze się specjalizowało. Podobnie jak w poprzednich przetargach jedynym kryterium wyboru oferty będzie najniższa cena.

Początkowy plan resortu obrony dotyczący zakupów obuwia w tym roku był skromny. Na jego podstawie do tej pory AMW zleciła produkcję blisko 21 tys. par butów za około 5 mln zł. Ostatnio ogłoszono jednak przetarg na dostawę jeszcze 44 tys. par półbutów. O to zamówienie również stara się Wojas (w tym roku pozyskał już kontrakt na dostawę 3,8 tys. par za 1,1 mln zł). Dla Protektora nie jest ono atrakcyjne.

Wczorajsze zamówienie zapewne nie będzie też ostatnie. – Jeśli zostaną wydzielone pieniądze przez Ministerstwo Obrony Narodowej, to będziemy ogłaszać kolejne przetargi – mówi Małgorzata Golińska, rzecznik AMW. Jej zdaniem decyzji w tej sprawie można się spodziewać pod koniec miesiąca. W minionym roku wojsko zakontraktowało łącznie nieco ponad 126 tys. par butów. W 2008 r. było to ponad dwa razy więcej.

Andrzej Kazimierczak
Parkiet

d3v30nw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3v30nw

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj