Trwa ładowanie...

Wojaże stołecznych urzędników - "wyjeździli" 670 tys. zł

Izrael, Ekwador, Korea Płd., Kanada i Stany Zjednoczone oraz prawie wszystkie kraje Europy, najczęściej Berlin i Bruksela - tam stołeczni urzędnicy wyjeżdżali w delegacje w 2009 roku, o czym informuje "Życie Warszawy".

Wojaże stołecznych urzędników - "wyjeździli" 670 tys. złŹródło: Jupiterimages
d3rhfpq
d3rhfpq

W ubiegłym roku ratusz wydał na ten cel 670 tys. zł. To prawie 300 tys. zł mniej niż w 2008 - wtedy urzędnicy "wyjeździli" ponad milion złotych.

Spośród najwyższych urzędników w 2009 r. najczęściej w delegacjach poza Polską bywał wiceprezydent Warszawy Jarosław Kochaniak. Jemu Hanna Gronkiewicz-Waltz powierzyła część obowiązków reprezentacyjnych m.in. dlatego, że perfekcyjnie zna język angielski. Jeździł więc do Belgii, Holandii, Szwecji, Danii.

Sama Hanna Gronkiewicz-Waltz wyjeżdżała w ubiegłym roku pięciokrotnie, głównie na prestiżowe, reprezentacyjne uroczystości. M.in. w Pradze uczestniczyła w Europejskim Szczycie Miast i Regionów, w stolicy Niemiec - w 20. rocznicy upadku muru berlińskiego. W Izraelu natomiast pojawiła się na zaproszenie władz z okazji 100-lecia Tel Awiwu.

Spośród sześcioosobowego zarządu miasta ani razu w zagraniczną delegację nie wyjechał w ubiegłym roku tylko wiceprezydent Jacek Wojciechowicz. Raz dał się namówić wiceprezydent Andrzej Jakubiak. W Belgii podpisywał porozumienie burmistrzów miast w sprawie redukcji emisji gazów cieplarnianych.

d3rhfpq

Wiceprezydent Włodzimierz Paszyński "obsługuje" natomiast głównie kraje nieanglojęzyczne. M.in. w Berlinie otwierał wystawę fotograficzną "My, Berlińczycy! Wir, Berliner!", w Hamburgu z kolei - wystawę obrazującą zniszczenia Warszawy w czasie II wojny światowej.

Nie tylko najważniejsi miejscy urzędnicy podróżują. W zdecydowanej większości delegacji zagranicznych uczestniczą dyrektorzy biur i szeregowi urzędnicy, czasem radni i burmistrzowie dzielnic.

Na wyjazdy zagraniczne w tym roku ratusz zaplanował ponad milion złotych. Ale podobnie jak w 2009 r. planuje zaoszczędzić. Prezydent np. odmówiła wyjazdu na przedstawienie teatralne do Berlina za 1200 zł czy na festiwal filmowy do USA.

d3rhfpq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rhfpq