Trwa ładowanie...
dhpcypa

Wojewoda mazowiecki: alarm powodziowy na południu Mazowsza (komunikat)

...

dhpcypa
dhpcypa

03.09. Warszawa - Rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego informuje:

W związku z podnoszeniem się poziomu wody w Wiśle, Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki wprowadził alarm przeciwpowodziowy - od godziny 16.00 3 września w powiecie: lipskim i zwoleńskim oraz pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie kozienickim.

Na terenie, na którym ogłoszono alarm przeciwpowodziowy, władze samorządowe powinny wprowadzić całodobowe dyżury w zespołach zarządzania kryzysowego, przygotować ludność i inwentarz do ewentualnej ewakuacji oraz stale monitorować poziom wód. Należy utrzymywać siły i środki w gotowości do użycia, a także monitorować stan wałów przeciwpowodziowych oraz urządzeń hydrotechnicznych.

Na terenach, na których ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe, należy wprowadzić całodobowe dyżury zespołów zarządzania kryzysowego, dokonać przeglądu sprzętu i materiałów przeciwpowodziowych, przygotować siły i środki do udziału w ewentualnej akcji przeciwpowodziowej. Należy również rozpoznać najbardziej zagrożone rejony oraz kontrolować poziom wód.

Alarm obowiązuje też od wczoraj w gminie Solec nad Wisłą.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kno/

dhpcypa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhpcypa