Trwa ładowanie...
d2vlkrf
28-09-2016 09:05

Work Service rozważa IPO spółki zależnej Exact Systems

Warszawa, 28.09.2016 (ISBnews) - Work Service podjął kierunkową decyzję o zamiarze zbycia do 599 999 należących do niego akcji serii A spółki zależnej Exact Systems, stanowiących 5,67% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Spółka rozważa IPO podmiotu, podał Work Service.

d2vlkrf
d2vlkrf

"Akcje będą mogły być przedmiotem zbycia w ramach pierwszej oferty publicznej akcji ES (obejmującej w głównej mierze akcje nowej emisji ES), której przeprowadzenie nastąpi na podstawie sporządzonego w tym celu prospektu emisyjnego, po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego. Powyższa liczba akcji uwzględnia efekt uchwalonego przez walne zgromadzenie ES splitu akcji ES w stosunku 1 do 10" - czytamy w komunikacie.

Akcje reprezentują obecnie 5,67% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu ES. W wyniku przeprowadzenia IPO (zarówno jeśli chodzi o zbycie akcji, jak i objęcie akcji nowej emisji ES w ramach IPO) nie nastąpi utrata kontroli Work Service nad ES, bowiem zachowa status podmiotu dominującego, podkreślono.

"Z uwagi na fakt, że akcje są obecnie obciążone zastawem rejestrowym i finansowym, stanowiącymi zabezpieczenia wierzytelności kredytowej zgodnie z zawartą przez emitenta z konsorcjum banków umową kredytową, akcje będą przedmiotem zbycia w ramach IPO wyłącznie jako wolne od obciążeń, tj. po uprzednim zwolnieniu powyższych zabezpieczeń, co wymaga uzyskania zgody banków kredytujących. Cena akcji oferowanych w ramach IPO zostanie ustalona z uwzględnieniem rekomendacji domu maklerskiego oferującego te akcje, w oparciu o wyniki procesu budowy księgi popytu, zgodnie z warunkami określonymi w powyższym prospekcie emisyjnym" - podsumowano w komunikacie.

Work Service posiada obecnie 71,91% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Exact Systems.

d2vlkrf

Przedmiotem działalności gospodarczej ES jest świadczenie usług usługi w zakresie kontroli jakości części, komponentów i wyrobów głównie w branży motoryzacyjnej. ES jest kluczową spółką w grupie kapitałowej Work Service, przypomniano.

Work Service S.A. jest największą spółką sektora usług personalnych w Polsce i liderem w regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

(ISBnews)

d2vlkrf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vlkrf