Trwa ładowanie...
do614nb

WOŚP w Afganistanie i Kosowie (komunikat)

...

Share
do614nb

13.01. Warszawa - Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych informuje:

Żołnierze i pracownicy wojska w Polskich Kontyngentach Wojskowych w Afganistanie i Kosowie grają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Od wczesnych godzin porannych trwa zbiórka pieniędzy na ratowanie życia dzieci i opiekę medyczną seniorów.

Przygotowania do Finału Orkiestry trwały przez kilka dni. Żołnierze opracowali program zawierający wiele imprez, którym towarzyszy kwestowanie. W bazach w Afganistanie zgromadzono ponad 60 przedmiotów z przeznaczeniem na licytację m.in.: pamiątkowe ryngrafy, monety, maskotki, piłki z autografami generałów.

Wśród żołnierzy, sporym zainteresowaniem w licytacjach cieszyły się atrakcje: strzelanie z 152mm armato haubicy Dana, lot śmigłowcem z certyfikatem czy też wylot do Kabulu na zakupy wylicytowany za 1400$. Dodatkowo zorganizowano kilka konkurencji, strażacki tor przeszkód oraz możliwość skosztowania wojskowej grochówki dla wszystkich, którzy dołączyli się do charytatywnej akcji. Nie zabrakło wśród nich również amerykańskich i afgańskich żołnierzy.

W dzisiejszym finale WOŚP w bazie Ghazni zaplanowano również koncert zespołu "The Mayor Medical Band".

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ stav/

do614nb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do614nb
do614nb