Trwa ładowanie...
d4bzjt0

Wpływ sprzedaży akcji TU Europa poprawi wynik Getin Noble Banku o ponad 70 mln zł (opis)

18.10. Warszawa (PAP) - Wpływ sprzedaży akcji TU Europa na wynik Getin Noble Banku w trzecim kwartale wyniesie ponad 70 mln zł. Bank rozpoczął przygotowania do emisji długu...

d4bzjt0
d4bzjt0

18.10. Warszawa (PAP) - Wpływ sprzedaży akcji TU Europa na wynik Getin Noble Banku w trzecim kwartale wyniesie ponad 70 mln zł. Bank rozpoczął przygotowania do emisji długu podporządkowanego - poinformował dziennikarzy prezes Getin Noble, Krzysztof Rosiński.

"Wpływ sprzedaży akcji TU Europa na wynik Getin Noble Banku w trzecim kwartale wyniesie ponad 70 mln zł" - powiedział Rosiński.

Getin Noble Bank sprzedał we wrześniu 1.570.400 akcji TU Europa, czyli wszystkie oferowane przez bank akcje.

Współczynnik wypłacalności grupy po pierwszym półroczu wynosił 9,48 proc. Prezes poinformował, że dzięki tej transakcji współczynnik prawdopodobnie jest dwucyfrowy.

d4bzjt0

Bank informował w sierpniu, że w celu zwiększenia współczynnika wypłacalności rozważa emisję długu podporządkowanego o wartości do 500 mln zł. Prezes poinformował w poniedziałek, że bank rozpoczął już przygotowania do tej emisji.

"Jesteśmy po kontakcie z KNF, przeprowadziliśmy też pierwszy sondaż na rynku i powoli się przymierzamy do emisji" - powiedział Rosiński.

"Emisja byłaby w transzach po, na przykład, 100 mln zł, albo w całości kilkaset milionów złotych, nie więcej niż 500 mln zł" - dodał.

Rosiński poinformował, że "nie ma presji", by do emisji doszło jeszcze w 2010 roku. (PAP)

seb/ ana/

d4bzjt0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bzjt0