Trwa ładowanie...
d2m4x6u

WSA oddalił skargę na przyznanie przez KRRiT częstotliwości TV Puls

19.5.Warszawa (PAP) - Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił we
wtorek skargę telewizji TVN i Polskich Mediów (TV4) od decyzji
przyznającej dodatkowe naziemne częstotliwości...

Share
d2m4x6u

19.5.Warszawa (PAP) - Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił we wtorek skargę telewizji TVN i Polskich Mediów (TV4) od decyzji przyznającej dodatkowe naziemne częstotliwości Telewizji Puls. TVN, który najmocniej protestował przeciwko decyzji KRRiT nie zdecydował jeszcze, czy odwoła się od wyroku.

W styczniu i lutym 2008 r. w wyniku postępowania na wolne naziemne nadajniki telewizyjne TV Puls otrzymała częstotliwości w Nowym Sączu, Katowicach-Bytkowie, Wrocławiu i Szczecinie. TV4 otrzymała wówczas nadajnik w Lesznie. KRRiT argumentowała swoje decyzje dążeniem do wsparcia rozwoju najmniejszych nadawców telewizyjnych.

Od samego początku udział TV Puls w konkursie o wolne nadajniki kwestionowała TVN. Grupa podkreśla bowiem, że o nowe nadajniki naziemne mogą starać się tylko nadawcy posiadający koncesję na nadawanie programu o charakterze uniwersalnym. Tymczasem - zdaniem TVN - TV Puls ma jedynie koncesję na program wyspecjalizowany (mimo, iż w styczniu 2007 r. KRRiT zmieniła koncesję Pulsu z wyspecjalizowanej o społeczno-religijnym charakterze na uniwersalną).

d2m4x6u

Grupa TVN zaskarżyła decyzję KRRiT o zmianie koncesji Pulsu i zwróciła się do Prokuratora Generalnego o jej unieważnienie. Według TVN, zmiana koncesji odbyła się z "rażącym naruszeniem prawa".

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski podkreślał w przeszłości w rozmowie z PAP, że Rada nie widzi żadnych podstaw, by podważać decyzje o koncesji uniwersalnej dla Pulsu. "Zarzuty TVN traktujemy jako element walki z konkurencją. Trudno nam się inaczej do tego odnieść" - podkreślał wówczas Kołodziejski.

TVN nie podjął jeszcze decyzji, czy odwoła się od wyroku. "Musimy poczekać na pisemne uzasadnienie. W ustnym uzasadnieniu wyroku sąd przyznał jednak, że nie badał merytorycznie podstawy naszej skargi, czyli decyzji o zmianie koncesji dla TV Puls - z wyspecjalizowanej na uniwersalną - którą KRRiT podjęła bez przewidzianego prawem konkursu" - powiedział rzecznik stacji Karol Smoląg.

"Nasz argument, że TV Puls nie miała prawa startować w konkursie o nowe częstotliwości ciągle zatem pozostaje w mocy. Sąd go nie zweryfikował" - dodał.

d2m4x6u

Innego zdania jest prezes TV Puls Dariusz Dąbski. "Wyrok sądu potwierdza, że decyzja o zmianie koncesji TV Puls z programu wyspecjalizowanego na uniwersalny była prawidłowa i jest ostateczna, co oznacza, że Telewizja Puls była pełnoprawnym uczestnikiem procesu przetargowego na nowe częstotliwości" - oświadczył w komunikacie przesłanym PAP.

"Wnioskowaliśmy o oddalenie skargi w całości, uznając ją za bezzasadną i sąd uznał wniosek ten za uzasadniony" - dodał Dąbski. (PAP)

js/ wkr/ jbr/ pam/

d2m4x6u

Podziel się opinią

Share
d2m4x6u
d2m4x6u