Trwa ładowanie...
d3oo10g

Wskaźnik klimatu konsumenckiego w IV obniżył się o 0,6 pkt. proc. mdm do minus 15,5 pkt. - TNS

30.04. Warszawa (PAP) - Wskaźnik klimatu konsumenckiego w kwietniu obniżył się o 0,6 pkt. proc. mdm i wyniósł minus 15,5 pkt. Odsetek ocen negatywnych wciąż przewyższa odsetek ocen...

d3oo10g
d3oo10g

30.04. Warszawa (PAP) - Wskaźnik klimatu konsumenckiego w kwietniu obniżył się o 0,6 pkt. proc. mdm i wyniósł minus 15,5 pkt. Odsetek ocen negatywnych wciąż przewyższa odsetek ocen pozytywnych - wynika z kwietniowego badania Zespołu Badań Społecznych w TNS Polska.

"W kwietniu TNS Consumer Index niezmiennie pozostaje ujemny. Oznacza to, że odsetek ocen negatywnych wciąż przewyższa odsetek ocen pozytywnych. Co więcej, w porównaniu do wyników z poprzedniego miesiąca wskaźnik nieznacznie spadł. TNS Consumer Index pogorszył o 0,6 punktu procentowego" - napisano w raporcie TNS Polska.

"Nieznacznie także pogorszyła się część ocen, na które składa się TNS Consumer Index. Wyjątek stanowi ocena zmian sytuacji ekonomicznej Polski (wzrost o 2 punkty procentowe) oraz ocena zmian sytuacji finansowej gospodarstwa domowego (wzrost o 2 punkty procentowe). Jeśli chodzi o pogorszenie ocen, to największe notuje się w odniesieniu do rocznej prognozy zmian sytuacji ekonomicznej Polski (o 4 punkty procentowe)" - dodano.

Jak podaje TNS Polska, niski poziom TNS Consumer Index wynika w większym stopniu ze złych ocen sytuacji gospodarczej kraju niż sytuacji gospodarstw domowych.

d3oo10g

Wskaźnik percepcji sytuacji ekonomicznej kraju wynosi w kwietniu -20,00 pkt., a w porównaniu do wyników sprzed miesiąca pogorszył się o 1,4 punktu procentowego.

Wskaźnik oceny kondycji finansowej gospodarstw domowych wynosi w kwietniu -11,0 pkt.

"Wskaźnik ten w odróżnieniu od pozostałych odnotowuje niewielki wzrost. W porównaniu do marca, wzrósł o 0,2 punktu procentowego" - napisano.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-9 kwietnia 2014 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.(PAP)

jba/ osz/

d3oo10g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oo10g