Trwa ładowanie...
d2f7wpk

Wskaźnik PMI dla Polski spadł do 50,9 pkt we wrześniu

Warszawa, 01.10.2015 (ISBnews) - Wskaźnik Menadżerów Logistyki Markit PMI polskiego sektora przemysłowego spadł o 0,2 pkt m/m i wyniósł 50,9 pkt we wrześniu 2015 r., poinformowała firma Markit, specjalistyczny dostawca badań gospodarczych. Odczyt był najsłabszym odczytem w obecnym okresie wzrostów.

Share
d2f7wpk

Konsensus rynkowy wynosił 52,4 pkt.

"We wrześniu dwunasty miesiąc z rzędu wskaźnik PMI

zasygnalizował ogólny wzrost w polskim sektorze przemysłowym i pozostał powyżej średniej z badań długoterminowych, która wynosi 50.3. Najnowszy wynik wskaźnika 50,9 - niższy od sierpniowego odczytu 51,1 - był jednak najsłabszym odczytem w obecnym okresie wzrostów. Ogólnie średnia za III kwartał 2015 roku jest najsłabszym wynikiem od III kwartału ubiegłego roku" - czytamy w komunikacie.
Według sierpniowych danych PMI z badań przeprowadzanych przez Markit wzrost w polskim sektorze przemysłowym wyraźnie zwolnił. Tempo wzrostu wielkości produkcji, liczby nowych zamówień i eksportu było zdecydowanie słabsze we wszystkich trzech przypadkach. Firmy ograniczyły aktywność zakupową, a zaległości produkcyjne wyraźnie zmalały, podał Markit.

"Pozytywnym czynnikiem płynącym z najnowszych badań jest dalszy wyraźny wzrost poziomu zatrudnienia. Jednak dynamika wzrostu liczby miejsc pracy pozostała niezmieniona w stosunku do sierpnia, kiedy była najniższa od ośmiu miesięcy" - czytamy dalej.

(ISBnews)

d2f7wpk

Podziel się opinią

Share
d2f7wpk
d2f7wpk