Trwa ładowanie...
d2tf346
finanse
04-05-2010 09:12

Wskaźnik PMI dla Polski w kwietniu '10 wyniósł 52,5 pkt tak jak w marcu - HSBC

...

Share
d2tf346

04.05. Warszawa (PAP) - Wskaźnik PMI dla Polski w kwietniu '10 wyniósł 52,5 pkt tak jak w marcu - podał HSBC.

"Dane HSBC dotyczące kondycji polskiego sektora przemysłowego za kwiecień wskazały na utrzymujące się stałe ożywienie w sektorze. Optymistyczne dane dotyczyły wzrostu nowych zamówień i produkcji, natomiast zatrudnienie w sektorze ponownie odnotowało niewielki spadek. Tytułowy wskaźnik HSBC PMI Polskiego Sektora Przemysłowego odnotował w kwietniu wartość 52,5, niezmienioną w stosunku do najwyższej wartości od dwudziestu pięciu miesięcy odnotowanej w marcu. Każda wartość powyżej 50,0 oznacza poprawę warunków prowadzenia działalności gospodarczej" - napisano w komentarzu.

Z badań wynika, że ilość nowych zamówień wzrosła siódmy miesiąc z rzędu.

"Tempo tego wzrostu było najsłabsze od stycznia, niemniej jednak większe niż średnia za obecny okres ekspansji i średnia z badań długoterminowych. Wzrost poziomu nowych zamówień eksportowych wspierał ogólny wzrost liczby nowych zamówień ogółem, pomimo że ilość nowych zamówień eksportowych ukształtowała się na najniższym poziomie od sześciu miesięcy" - napisano w komunikacie.

d2tf346

Wielkość produkcji wzrosła w kwietniu dziewiąty miesiąc z rzędu.

"Tempo tego wzrostu pozostało wyraźne, pomimo niewielkiego osłabienia w stosunku do marca. Przy nieuchronnie zbliżającej się presji na wydajność, ilość zaległości produkcyjnych uległa niewielkim zmianom w stosunku do marca" - napisano.

W komunikacie napisano, że wzrostowi produkcji nie towarzyszył wzrost zatrudnienia, a rynek pracy nadal stanowił hamulec ogólnej poprawy warunków w sektorze. (PAP)

map/ asa/

d2tf346
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tf346
d2tf346