Trwa ładowanie...
d3h4f6o

Wskaźnik Rynku Pracy sugeruje, że bezrobocie będzie wzrastać - BIEC

02.12. Warszawa (PAP) - Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia trzeci miesiąc z rzędu wzrasta, a skala kolejnych...

Share
d3h4f6o

02.12. Warszawa (PAP) - Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach w wielkości bezrobocia trzeci miesiąc z rzędu wzrasta, a skala kolejnych przyrostów jest coraz silniejsza. Odwrócenie korzystnej tendencji, które miało miejsce w okresie letnich miesięcy sugeruje, iż w najbliższym czasie sytuacja na rynku pracy pogorszy się - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

"Spośród składowych wskaźnika w listopadzie 2011 jedynie dwie działały w kierunku spadku stopy bezrobocia. Pozostałe sygnalizują pogorszenie na rynku pracy i wzrost liczby bezrobotnych. Najsilniejszy wpływ na wzrost wskaźnika, a tym samym przewidywany wzrost bezrobocia miała w tym miesiącu malejąca ilość ofert pracy" - napisano w komentarzu.

"Listopad był drugim miesiącem z rzędu, w którym obserwowaliśmy ostry spadek liczby ofert pracy ukazujących się za pośrednictwem internetu. Nie był on spowodowany wyłącznie czynnikami sezonowymi i wskazuje na słabnące zapotrzebowanie na nowych pracowników. Co więcej, prawdopodobnie zapoczątkuje to dłuższy okres spadkowej tendencji w przyjmowaniu nowych pracowników, kontynuowany w przyszłym roku. W najbliższych miesiącach czynniki sezonowe dodatkowo nasilą tę negatywną tendencję" - napisano w komentarzu. (PAP)

mak/ ana/

d3h4f6o

Podziel się opinią

Share
d3h4f6o
d3h4f6o