Trwa ładowanie...
dv5gs7w

Wskaźnik syntetyczny koniunktury w III na poziomie zbliżonym do II, niższy rdr - GUS

22.03. Warszawa (PAP) - Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej kształtuje się w marcu na poziomie zbliżonym do odnotowanego przed miesiącem, ale niższym niż przed rokiem -...

dv5gs7w
dv5gs7w

22.03. Warszawa (PAP) - Wskaźnik syntetyczny koniunktury gospodarczej kształtuje się w marcu na poziomie zbliżonym do odnotowanego przed miesiącem, ale niższym niż przed rokiem - wynika z badania GUS.

"W marcu na utrzymanie się wartości wskaźnika syntetycznego w stosunku do lutego wpływa wzrost wartości jego składowych w handlu i usługach przy spadku - w przemyśle. W porównaniu do poziomu sprzed miesiąca nie ulega zmianie wartość składowej w budownictwie. W porównaniu z analogicznym miesiącem sprzed roku, wszystkie składowe wskaźnika uległy obniżeniu, w największym stopniu w usługach" - napisano w komunikacie GUS.

"W porównaniu do poprzedniego miesiąca odnotowano niewielki wzrost ocen diagnostycznych oraz utrzymanie się - prognostycznych. Zarówno oceny diagnostyczne, jak i prognostyczne były niższe niż przed rokiem" - dodano.(PAP)

jba/ osz/

dv5gs7w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv5gs7w