Trwa ładowanie...
d486wst
d486wst

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury we wrześniu w górę o 0,6 pkt. - BIEC

26.09. Warszawa (PAP) - Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce, we wrześniu 2013 roku wzrósł o 0,6 pkt w...
Share
d486wst

26.09. Warszawa (PAP) - Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce, we wrześniu 2013 roku wzrósł o 0,6 pkt w stosunku do sierpnia - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Zdaniem BIEC dynamika WWK świadczy o "bardzo mozolnym" ożywieniu.

"W ciągu ostatnich 10 miesięcy, czyli od ostatniego swego lokalnego minimum z października ub. roku wskaźnik wzrósł o niespełna 4 proc." - napisano w komunikacie.

"Dla porównania, podczas ożywienia gospodarczego z 2010 roku w ciągu pierwszych 10 miesięcy wskaźnik wzrósł o blisko 10 proc., zaś w 2002 r. o blisko 6 proc.. Świadczy to o postępującym i pewnym, ale bardzo mozolnym ożywieniu" - dodano.

d486wst

Spośród ośmiu składowych WWK cztery wzrosły w stosunku do poprzedniego miesiąca, dwie pozostały na niezmienionym poziomie i dwie obniżyły się.

"Składową, która najsilniej działała w kierunku wzrostu wskaźnika były notowania WIG-u, który w sierpniu br. zyskał blisko 7 proc. stosunku do lipca br." - napisano.

"Spośród składowych wskaźnika, które działały w kierunku jego spadku, najsilniejszy wpływ miało ograniczenie tempa napływu nowych zamówień" - dodano.(PAP)

fdu/ jtt/

d486wst

Podziel się opinią

Share
d486wst
d486wst