Trwa ładowanie...
d1d30fk

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wzrósł w III o 1,3 pkt. mdm - BIEC

27.03. Warszawa (PAP) - Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce, wzrósł w marcu 2014 roku o 1,3 pkt. mdm -...

d1d30fk
d1d30fk

27.03. Warszawa (PAP) - Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce, wzrósł w marcu 2014 roku o 1,3 pkt. mdm - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

Według BIEC tempo wzrostu wskaźnika w ostatnich dwóch miesiącach przyspiesza, co zapowiada kontynuację ożywienia w kolejnych kwartałach tego roku i wyższe od dotychczasowego tempo wzrostu PKB.

"Spośród ośmiu składowych wskaźnika w tym miesiącu, podobnie jak w poprzednim, sześć działało w kierunku jego wzrostu a dwie w kierunku spadku. Największy wpływ na wzrost wskaźnika miała w tym miesiącu poprawa ocen menedżerów przedsiębiorstw na temat kondycji finansowej zarządzanych przez nich firm" - napisano w komunikacie.

BIEC podaje, że w magazynach przedsiębiorstw po raz kolejny zmniejszyły się zapasy wyrobów gotowych.

d1d30fk

"W ostatnich miesiącach zmniejszanie zapasów jest efektem zwiększonego napływu nowych zamówień" - napisano.

Według BIEC do pozytywnych sygnałów zaliczyć również należy poprawę wydajności pracy w sektorze przedsiębiorstw produkcyjnych.

Dwie składowe wskaźnika, które działały w tym miesiącu w kierunku jego spadku to zadłużenie gospodarstw domowych z tytułu kredytów oraz nieznaczne pogorszenie ocen na temat ogólnych perspektyw rozwojowych gospodarki.

"Niewielkie pogorszenie ocen na temat ogólnych perspektyw rozwojowych gospodarki nie ma większego znaczenia. Od kwietnia ub. roku oceny te poprawiają się systematycznie i prawdopodobnie w kolejnych miesiącach powrócą na ścieżkę dotychczasowego trendu" - napisano w komunikacie BIEC.

Ostatnie wartości WWK:

01/14 - 150,6
02/14 - 151,9

(PAP)

jba/ osz/

d1d30fk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d30fk