Trwa ładowanie...

Wsparcie obronione - giełdowy komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a jedynie WIG-20 odnotował marginalny wzrost. Najsłabiej spisały się akcje małych i średnich spółek.

Share
Wsparcie obronione - giełdowy komentarz poranny
Źródło: Thinkstockphotos
d1nt05m

Po spodziewanym niskim otwarciu indeksy poruszały się w ograniczonym zakresie zmienności w kolejnych godzinach handlu. Ożywienie nastąpiło w samej końcówce, dzięki czemu udało się ograniczyć skalę spadku, a WIG-20 zdołał nawet zamknąć się w pozytywnym terytorium. Mając na uwadze niskie otwarcie jest to pozytywny element, który przemawia za kontynuacją wzrostu.

Po niskim otwarciu WIG-20 obronił strefę wsparcia wynikającą z wcześniejszych minimów na 2398 i 2402, co prawdopodobnie stało się bodźcem do zakupów w końcowej fazie sesji.

Najbliższy opór znajduje się na 2432, a jego przebicie będzie zwiększało prawdopodobieństwo wybicia w górę i ataku na kolejne bariery na 2438 i 2442. W przypadku ich przebicia będę oczekiwał na test 2464 lub też 2476. W przypadku silniejszego ruchu podaż winna ujawnić się na 2511.
Najbliższe wsparcie znajduje się na 2412, a w razie jego przebicia będę zwracał uwagę na minima na 2402 i 2398. Mając na uwadze fakt, iż wczoraj wsparcie to został obronione pułap ten nabiera istotnego znaczenia. Jego przebicie będzie zapowiadało test minimów z listopada i października odpowiednio na 2385 i 2353. Ewentualne przełamanie tego ostatniego poziomu będzie miało negatywne przesłanie, ale na razie takie zachowanie jest mało prawdopodobne.
Po obronie minimów w lepszej sytuacji znajdują się aktualnie kupujący i myślę, że podejmą oni próbę wybicia z trwającej już od dwóch tygodni fazy konsolidacji w górę. Relatywnie długi trend boczny sugeruje, iż ruch winien być silny, ale do tego konieczne jest pokonanie ostatnich maksimów na 2432 i 2438. Z drugiej strony trzeba się liczyć z tym, iż w rejonie oporów może pojawić się podaż.
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d1nt05m

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34147/biuletyn_poranny_20141202.pdf )

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d1nt05m

Podziel się opinią

Share
d1nt05m
d1nt05m