Trwa ładowanie...
dduh6hz

Współpraca samorządów z Polski i Słowacji przy modernizacji drogi

Samorządy wojewódzkie z Polski i Słowacji wspólnie zmodernizują drogę przebiegającą przez województwo małopolskie i samorządowy kraj żyliński. W środę podpisano memorandum o współpracy przy przygotowaniu projektu "Orawska Droga".

dduh6hz
dduh6hz

Jak poinformował w środę wicemarszałek województwa Roman Ciepiela, umowa przewiduje wspólne finansowanie inwestycji, po stronie polskiej przez województwo małopolskie, a po stronie słowackiej przez żyliński samorządowy kraj i gminę Bobrov.

Strony porozumienia planują przygotowanie wspólnego wniosku o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013.

Przedsięwzięcie będzie polegało na zmodernizowaniu 9-kilometrowej drogi wojewódzkiej nr 962 po stronie polskiej od Jabłonki przez Lipnicę Wielką do granicy państwa i modernizacji 5 km drogi na odcinku Zubrohlava-Bobrov na Słowacji. W planach jest także budowa ronda, chodników oraz kanalizacji deszczowej w miejscowości Bobrov i remont mostu po stronie słowackiej.

dduh6hz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dduh6hz