Trwa ładowanie...
d3vc509

Wszyscy kandydaci do RPP mają pozytywną rekomendację sejmowej komisji

Warszawa, 12.01.2016 (ISBnews) - Sejmowa Komisja Finansów Publicznych udzieliła pozytywnej rekomendacji wszystkim kandydatom na członków Rady Polityki Pieniężnej.

Share
d3vc509

Grażyna Ancyparowicz z Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, zgłoszona przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS), uzyskała 34 głosy poparcia, przy 3 głosach wstrzymujących się.

Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC, zgłoszony przez Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL), uzyskał 28 głosów "za", przy 1 głosie "przeciw" i 8 wstrzymujących się.

Eryk Łon z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS), uzyskał 28 głosów "za" przy 8 wstrzymujących się.

d3vc509

Cezary Wójcik - profesor Szkoły Głównej Handlowej (SGH) zgłoszony na kandydata do RPP przez Platformę Obywatelską (PO) - otrzymał 33 głosy "za" przy 4 wstrzymujących się .

Sejm dokona wyboru trzech przedstawicieli do RPP.

W środę rozpocznie się ostatnie dwudniowe posiedzenie RPP w starym składzie, zaś kolejne posiedzenie, na którym mogą zapaść decyzje co do wysokości stóp procentowych planowane jest na 2-3 lutego. Wezmą w nim udział nowi członkowie Rady.

(ISBnews)

d3vc509

Podziel się opinią

Share
d3vc509
d3vc509