Trwa ładowanie...

Wulgarny ksiądz wygania z parkingu: "bucu, kretynie". Kłótnia zakończona naganą

Kłótnia kierowcy z księdzem. Kapłan chciał zakazać mężczyźnie postoju obok parafii, nazwał go "bucem, kretynem i synem prostytutki". Kierowca też nie przebierał w słowach, nazwał księdza pedofilem.

Kłótnia księdza z kierowcą. Padły ostre wyzwiskaKłótnia księdza z kierowcą. Padły ostre wyzwiskaŹródło: 123RF
d34155o
d34155o

Ksiądz, który wszedł w wulgarną dyskusję z mężczyzną parkującym obok parafii Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika w Wałbrzychu, został ukarany naganą - informuje portal walbrzych24.com.

Wcześniej w internecie pojawiło się nagranie pokazujące ostrą wymianę zdań między kierowcą a księdzem. Do zdarzenia doszło na parkingu. Mężczyzna zaparkował auto, a ksiądz próbował go przegonić.

Kapłan domagał się, by kierowca odjechał, ten nie odpuszczał, stwierdził, że ma prawo tam stać, bo płaci podatki, a Kościół żyje z pieniędzy podatników. Panowie zaczęli przerzucać się inwektywami.

Test na przeciwciała z dyskontu. Jak to działa? Nasz dziennikarz sprawdził to na własnej skórze

"Nie ma pan prawa wjazdu" - powiedział ksiądz, mężczyzna zapytał dlaczego, a w odpowiedzi usłyszał: "bo ja tak mówię". I się zaczęło. Ksiądz zwyzywał kierowcę m.in. od buców i kretynów. Do tego stwierdził, że ten jest "synem prostytutki". Kierowca z kolei stwierdził, że ksiądz jest pedofilem.

d34155o

Do sprawy odniosła się już diecezja świdnicka. Przeprowadziła rozmowę dyscyplinarną z księdzem. Został on ukarany naganą, kuria przeprosiła też za jego zachowanie.

"W związku z publikacją na kanale YouTube nagannego i gorszącego zachowania duchownego diecezji świdnickiej z dnia 11 marca 2021 r., Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż w trybie pilnym została przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca z tym duchownym" - czytamy w oświadczeniu świdnickiej kurii.

"Równocześnie Kuria ubolewa, że postawa duchownego była wysoce niestosowna i wywołała niepotrzebne emocje oraz zgorszenie. Duchowny, został ukarany naganą przewidzianą przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego. Wobec powyższego duchowny wyraził żal, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, i przeprasza wszystkich, którzy poczuli się tą sytuacją urażeni i zgorszeni" - dodano.

d34155o

Drogie parkowanie w mieście

Trudno dziwić się kierowcy próbie zaparkowania na terenie kościoła. Parkowanie w miastach to wydatek kilku złotych za godzinę w parkometrze. W Wałbrzychu od blisko 4 lat na wyznaczonych miejscach parkingowych płaci się 1,50 zł za pierwszą godzinę; 1,80 zł za drugą; 2 zł za trzecią, a każda kolejna to znowu 1,50 zł.

Koszt abonamentu ogólnodostępnego jednomiesięcznego to 150 zł, abonament ogólnodostępny kwartalny kosztuje 400 zł. Kara za brak ważnego biletu to aż 250 zł, chyba że mandat zostanie opłacony w ciągu 7 dni, wtedy kara maleje do 50 zł.

d34155o

Jeszcze drożej jest na prywatnych parkingach. Miesiąc parkowania to co najmniej 250 zł, a przy opcji na godziny, to kilka, kilkanaście złotych - w zależności od miejsca i miasta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d34155o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34155o