Trwa ładowanie...

Wwożoną do UE gotówkę trzeba zgłosić. Obywatel Ukrainy zapłaci ponad 5 tys. zł kary

Wwożoną na teren Unii Europejskiej z kraju trzeciego "większą" gotówkę trzeba zgłosić. Przekonał się o tym 33-letni Ukrainiec, który za niewiedzę zapłaci mandat karny w wysokości 5,2 tys. złotych.

osoba która wjeżdża do UE lub wyjeżdża z UE i przewozi środki pieniężne o wartości 10 tys. euro albo więcej, ma obowiązek zgłosić ten fakt w formie pisemnej.osoba która wjeżdża do UE lub wyjeżdża z UE i przewozi środki pieniężne o wartości 10 tys. euro albo więcej, ma obowiązek zgłosić ten fakt w formie pisemnej.Źródło: Pixabay
d31vx0x
d31vx0x

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skierowali do kontroli autokar, jadący z Ukrainy do Zielonej Góry - informuje podkarpacka KAS.

Podczas rewizji okazało się, że jeden z kierowców, wbrew obowiązującym przepisom, nie zgłosił przewozu znacznych ilości środków pieniężnych. W jego bagażu znajdowało się 17 tysięcy euro.

W związku z niedopełnieniem obowiązku dokonania zgłoszenia środków płatniczych, na 33-letniego obywatela Ukrainy nałożony został mandat karny w wysokości 5,2 tys. złotych.

Rząd ma pieniądze na pomoc firm. Prezes ZPP przekonuje

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoba, która wjeżdża do UE lub wyjeżdża z UE i przewozi środki pieniężne o wartości 10 tys. euro albo więcej (lub równowartość w innej walucie), ma obowiązek zgłosić ten fakt w formie pisemnej.

d31vx0x

Niedopełnienie tego obowiązku lub podanie w deklaracji nieprawdziwych danych podlega karze grzywny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d31vx0x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31vx0x