Trwa ładowanie...
d98xwgk
wydarzenia

Wydarzenia z kraju w skrócie, piątek 25 listopada, 20.00

...

Share
d98xwgk

25.11. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- PiS chce przywrócenia kary śmierci za szczególnie drastyczne zabójstwa - oświadczył w piątek prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak zapowiedział, stosowny projekt zmiany w Kodeksie karnym w najbliższym czasie trafi do Sejmu.

- Konkretne programy wspierające naukę, innowacje, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz gospodarkę przyjazną środowisku otrzymają większe wsparcie z Funduszu Spójności - poinformował w piątek w Poznaniu komisarz UE ds. polityki regionalnej Johannes Hahn.

d98xwgk

- SLD złożył w tym tygodniu w Sejmie m.in. projekty ustaw: ws. podwyższenia płacy minimalnej, podniesienia progu dochodowego uprawniającego do świadczeń rodzinnych, a także projekt noweli ustawy o oświacie, który zakłada rezygnację z wliczania do średniej oceny z religii.

- W sobotę w Biłgoraju odbędzie się konwencja regionalna Solidarnej Polski, podczas której lider formacji, europoseł Zbigniew Ziobro po raz pierwszy ma przedstawić tezy programowe przyszłej partii. Nowe ugrupowanie ma powstać na początku przyszłego roku.

- Prezydencki doradca prof. Roman Kuźniar uważa, że jeśli porozumienia między UE a Ukrainą nie zostaną podpisane przed świętami Bożego Narodzenia, "to być może nie stanie się to w przewidywalnej przyszłości". Stawka jest ogromna - przestrzega Kuźniar.

- 21 proc. ankietowanych w wieku od 18 do 24 lat, którzy wzięli udział w wyborach, głosowało na Ruch Palikota; ugrupowanie to poparło 20 proc. badanych niepraktykujących religijnie - wynika z sondażu CBOS.

d98xwgk

- Wicewojewoda dolnośląska Ilona Antoniszyn-Klik (PSL) została powołana na stanowisko wiceministra gospodarki - poinformował w piątek resort gospodarki w komunikacie.

- Poręczenia majątkowe i zakaz opuszczania kraju są całkowicie wystarczające dla zabezpieczenia prawidłowego toku śledztwa w sprawie korupcji przy prywatyzacji m.in. PLL LOT i STOEN - ocenia katowicka prokuratura.

- Centralne Biuro Antykorupcyjne dostało od minister sportu i turystyki Joanny Muchy nagrania ujawnione przez działaczy Polskiego Związku Piłki Nożnej, a mające świadczyć o korupcji jego niektórych członków - poinformował w piątek PAP rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

- Zażalenie na zatrzymanie gen. Gromosława Czempińskiego złożył jego adwokat mec. Wojciech Brochwicz. Dodał, że podejrzany chce, by media podawały jego pełne nazwisko i nie ukrywały wizerunku.(PAP)

pif/ jtt/

d98xwgk

Podziel się opinią

Share
d98xwgk
d98xwgk