Trwa ładowanie...
d4c5el8
d4c5el8

Wydarzenia z kraju w skrócie, poniedziałek 11 kwietnia, 17.00

...
Share
d4c5el8

11.04. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Ponad 220 krewnych ofiar zbrodni katyńskiej przybyło na miejsce katastrofy Tu-154M w Smoleńsku, gdzie w ciszy i skupieniu oddało hołd 96 osobom z prezydenckiej delegacji, które zginęły 10 kwietnia 2010 r.

- PiS przesłało do Biura Ochrony Rządu pismo, w którym skarży się na działania m.in. funkcjonariuszy biura podczas incydentu, do którego doszło w niedzielę rano, gdy grupa posłów próbowała sforsować barierki ustawione przed Pałacem Prezydenckim - dowiedziała się PAP.

d4c5el8

- Kwiaty złożone przez uczestników niedzielnego wiecu przed Pałacem Prezydenckim, trafiły na Powązki Wojskowe pod pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej; do ich przewiezienia użyto trzech samochodów dostawczych - poinformowały służby miejskie.

- Premier Donald Tusk złoży w środę wizytę na Ukrainie. Szef polskiego rządu wraz z premierem Ukrainy Mykołą Azarowem weźmie udział w posiedzeniu komitetu ds. przygotowań do Euro 2012; spotka się też z prezydentem Wiktorem Janukowyczem.

- PJN w najbliższych wyborach parlamentarnych ma ambicję uzyskania 11-procentowego poparcia - oświadczyli politycy tej partii w poniedziałek. W programie wyborczym ugrupowania zapisano m.in. ujednolicenie podatków "3 razy 19" i zmniejszenie zatrudnienia w sektorze publicznym.

- Możliwość tworzenia rodzinnych domów pomocy społecznej dla niepełnosprawnych przewiduje ustawa o pomocy społecznej, którą podpisał prezydent Bronisław Komorowski. Określa ona, że jeden pracownik socjalny może zajmować się maksymalnie 50 osobami lub rodzinami.

d4c5el8

- Przyspieszenie postępowań w urzędach administracji publicznej przewiduje nowelizacja prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, którą podpisał prezydent Bronisław Komorowski.

- Szef MSWiA Jerzy Miller spodziewa się, że do testowego lotu Tu-154M dojdzie "w ciągu najbliższych dni". Według niego, końcowego raportu komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej można spodziewać się w maju lub czerwcu.

- Dmuchany autobus, piętnastometrowy kot w butach i miś z filmu Stanisława Barei znajdą się wśród eksponatów prezentowanych od wtorku w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Artykułów i Usług Reklamowych Euro-Reklama 2011. Wystawie towarzyszą targi poligraficzne. (PAP)

pif/ jtt/

d4c5el8

Podziel się opinią

Share
d4c5el8
d4c5el8