Wydarzenia z kraju w skrócie, poniedziałek 2 listopada, 17.00
...
02.11.2009 | aktual.: 02.11.2009 17:30
02.11. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie
- Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Donalda Tuska przy odwołaniu ze stanowiska szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Ma 30 dni na podjęcie decyzji, czy wszczęte zostanie śledztwo.
- Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział w poniedziałek PAP, że w zależności od stanu przygotowań, Rada Ministrów przyjmie projekt ustawy o grach liczbowych i hazardowych albo w najbliższy wtorek, albo za tydzień, na kolejnym posiedzeniu rządu.
- Nie ma jeszcze decyzji płockiej Prokuratury Okręgowej w sprawie zakończonego w ubiegłym tygodniu śledztwa, w którym na początku tego roku postawiono b. ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro (PiS) zarzut przekroczenia uprawnień i ujawnienia tajemnicy służbowej.
- B. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zadeklarował w poniedziałek, że wykona wyrok nakazujący mu przeproszenie dr. Mirosława G., ale po zapoznaniu się z uzasadnieniem decyzji Sądu Najwyższego, który odrzucił jego kasację w tej sprawie. Zarazem Ziobro skrytykował wyrok jako ograniczający wolność słowa.
- W siedzibie Ministerstwa Zdrowia w poniedziałek po południu rozpoczęło się posiedzenie Krajowego Komitetu ds. Pandemii Grypy. Ma on m.in. wydać rekomendacje w sprawie zakupu szczepionek przeciw grypie.
- W województwach graniczących z Ukrainą nie zaobserwowano wzrostu zachorowań na infekcje grypowe ani grypopochodne - poinformował po wideokonferencji dotyczącej zagrożenia grypą główny inspektor sanitarny Andrzej Wojtyła.
- Na oddziałach zakaźnych w trzech szpitalach Podkarpacia w poniedziałek rano przebywało sześć osób z objawami grypopodobnymi - poinformowała PAP rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie Dorota Gibała.
- Polacy z uznaniem wypowiadają się o opiece paliatywnej - działalność hospicjów domowych popiera 94 proc. badanych, a stacjonarnych - 96 proc. Ponad połowa respondentów uważa jednak, że hospicjum to miejsce, do którego osoby umierające powinny trafiać tylko w wyjątkowych sytuacjach - wynika z sondażu CBOS. (PAP)
mln/