Trwa ładowanie...
dm0nqpq
wydarzenia

Wydarzenia z kraju w skrócie, poniedziałek 2 stycznia, 17.00

...

Share
dm0nqpq

02.01. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Pierwsi pacjenci otrzymali recepty z pieczątką: "Refundacja do decyzji NFZ". Stawiają je medycy z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy i Porozumienia Zielonogórskiego, którzy rozpoczęli protest. Nie określają oni poziomu refundacji leków.

- Z powodu protestu części lekarzy, niektórzy pacjenci mimo prawa do refundacji leków, płacą za nie więcej. Brakuje informacji jak realizować recepty, na których lekarze nie określą stopnia refundacji.

dm0nqpq

- Według Porozumienia Zielonogórskiego pieczątki: "Refundacja do decyzji NFZ" stawia na receptach 75 proc. lekarzy, a protest popierają Okręgowe Rady Lekarskie. Resort zdrowia ani NFZ nie udzielają informacji na temat skali protestu.

- SLD złoży w najbliższych dniach projekt nowelizacji ustawy refundacyjnej - zapowiedział w poniedziałek rzecznik Sojuszu Dariusz Joński po spotkaniu szefa partii Leszka Millera z ekspertami z dziedziny ochrony zdrowia.

- Klub PiS chce, aby premier Donald Tusk przedstawił na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które rozpoczyna się 11 stycznia, informację o sytuacji w służbie zdrowia po wejściu w życie ustawy refundacyjnej i nowej listy leków refundowanych.

- Remonty mostów Łazienkowskiego i Grota-Roweckiego, przebudowa bulwarów wiślanych, kontynuacja budowy centralnego odcinka II linii metra - m.in. te inwestycje zaplanowano na 2012 r. w Warszawie. Na termin rozpoczęcia niektórych prac mają wpływ mistrzostwa Euro 2012.(PAP)

pif/ ana/

dm0nqpq

Podziel się opinią

Share
dm0nqpq
dm0nqpq