Trwa ładowanie...
d3tiadf
d3tiadf

Wydarzenia z kraju w skrócie, poniedziałek 21 listopada, 17.00

...
Share
d3tiadf

21.11. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Politycy PiS chcą nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji skarbu państwa, by wyjaśnić, czy doszło do nieprawidłowości w związku z kupnem i sprzedażą akcji KGHM. Domagają się, aby na pytania posłów odpowiadał premier Donald Tusk.

- Liderem rankingu zaufania do polityków pozostaje prezydent Bronisław Komorowski; w rankingu nieufności pierwsze miejsce zajmuje nadal szef PiS Jarosław Kaczyński - wynika z najnowszego, listopadowego sondażu CBOS.

d3tiadf

- MSWiA zostało już formalnie podzielone na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (MSW) oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAiC). Na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji opublikowano rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu działania obu resortów.

- Premier Rosji Władimir Putin pogratulował w poniedziałek Donaldowi Tuskowi ponownego objęcia stanowiska szefa polskiego rządu. Jednocześnie potwierdził gotowość do kontynuowania współpracy z Tuskiem i jego gabinetem.

- W tym roku, wbrew wcześniejszym zapowiedziom polityków PiS, nie odbędą się wybory szefów okręgów partii. Jarosław Kaczyński powoła w każdym z okręgów pełnomocników - dowiedziała się PAP w kierownictwie PiS.

- Otwarcie na Lubelszczyźnie 34 sklepów, w których pracę ma znaleźć 1200 osób, zapowiada sieć franczyzowa supermarketów - Grupa Muszkieterów. Łączne nakłady na zakup gruntów i budowę nowych supermarketów w latach 2013-2016 mają sięgać 300 mln zł.

d3tiadf

- Pamięć 23 górników, którzy zginęli w wybuchu metanu i pyłu węglowego w kopalni Halemba uczczono w poniedziałek w Rudzie Śląskiej. Mija właśnie piąta rocznica tej jednej w największych katastrof we współczesnym polskim górnictwie.

- Stare tablice informacyjne, tarcze zegarowe i inne elementy oryginalnego wyposażenia stołecznego Dworca Centralnego zostaną wystawione na aukcji - poinformował w poniedziałek rzecznik PKP SA Łukasz Kurpiewski. Aukcja odbędzie się 5 grudnia. (PAP)

pif/ jtt/

d3tiadf

Podziel się opinią

Share
d3tiadf
d3tiadf