Trwa ładowanie...
d9tfgbr
wydarzenia

Wydarzenia z kraju w skrócie, sobota-niedziela, 7 - 8 stycznia

...

Share
d9tfgbr

08.01. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Jurek Owsiak, który na zakopiańską Równię Krupową przyjechał góralskimi saniami, zainaugurował w niedzielę pod Tatrami XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wypowiadając tradycyjne trzy, dwa, jeden, zero, start! Do godz. 18 na konto fundacji WOŚP wpłynęło ponad 14 mln zł.

- Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną odwiedzili telewizyjne studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sukces WOŚP to poruszenie milionów polskich serc - powiedział prezydent. Para prezydencka objęła honorowy patronat nad tegorocznym XX Finałem WOŚP.

d9tfgbr

- XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiega spokojnie; jak dotąd w całym kraju doszło do 15 incydentów mających związek z kwestami na rzecz WOŚP - poinformowała w niedzielę PAP Komenda Główna Policji.

- Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich, wśród nich grekokatolicy i staroobrzędowcy, rozpoczęli w sobotę Święta Bożego Narodzenia według kalendarza juliańskiego, czyli według tzw. starego stylu. Wypadają one trzynaście dni po świętach katolickich.

- Dalsze decyzje w sprawie protestu pieczątkowego mają podjąć w poniedziałek po spotkaniu w Warszawie przedstawiciele m.in. OZZL i Porozumienia Zielonogórskiego - wynika z informacji przekazanych PAP przez przedstawicieli Porozumienia Zielonogórskiego.

- W przyszłym tygodniu ma odbyć się spotkanie w sprawie powołania Parlamentarnej Grupy Kobiet, na które wspólnie zapraszają parlamentarzystów posłanka PO Magdalena Kochan, która przewodniczyła takiej grupie w poprzedniej kadencji, oraz wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka (Ruch Palikota).

d9tfgbr

- Zwalniani pracownicy Lubelskich Zakładów Przemysłu Skórzanego (LZPS) z Grupy Protektor produkującej buty dla wojska kontynuowali w sobotę okupację zakładu. Władze firmy zdecydowały o likwidacji LZPS, bo przynosi straty; wypowiedzenia dostało ponad 140 osób.

- Prawdopodobnie w marcu będzie gotowy rozkład jazdy pociągów na czas Euro 2012. Specjalny rozkład ma zapewnić sprawną komunikację między miastami-gospodarzami rozgrywek.

- 2 lutego Sąd Okręgowy Warszawa-Praga zdecyduje, czy wszcząć proces odwołanego w grudniu 2011 r. wiceministra finansów Wiesława Szczuki, którego IPN podejrzewa o "kłamstwo lustracyjne" - ustaliła PAP w źródłach sądowych.

- Sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi pozytywnie odnosi się do propozycji prezydenta, by regulacje prawne dotyczące GMO znalazły się w odrębnej ustawie. "To jest prawidłowy kierunek" - ocenił w rozmowie z PAP wiceprzewodniczący komisji Stanisław Kalemba (PSL).

d9tfgbr

- Przejście z nadawania analogowego na cyfrowe nie uniemożliwi odbioru TV Trwam - poinformował PAP w sobotę zasiadający w KRRiT Krzysztof Luft. Rada nie przyznała tej stacji miejsca na multipleksie cyfrowym.

- Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek oświadczyła, że nie jest planowana zmiana na stanowisku szefa Kancelarii Prezydenta. Według prezydenckiego doradcy Tomasza Nałęcza doniesienia o możliwym odejściu Jacka Michałowskiego to plotki. (PAP)

ana/

d9tfgbr

Podziel się opinią

Share
d9tfgbr
d9tfgbr