Trwa ładowanie...
dqzlgqf
dqzlgqf

Wydarzenia z kraju w skrócie, wtorek 15 lutego, 17.00

...
Share
dqzlgqf

15.02. Warszawa (PAP) - Wydarzenia z kraju w skrócie

- Pilnych wyjaśnień w sprawie "nagłej decyzji" o odwołaniu Józefa Oleńskiego z funkcji szefa GUS - oczekuje od premiera PiS. Niedopuszczalne jest dokonywanie zmian na tym stanowisku bez podania poważnych przyczyn - argumentował we wtorek szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

- Prezydent Bronisław Komorowski udaje się w środę z wizytą na Litwę, gdzie weźmie udział w uroczystościach z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości. Eksperci nie spodziewają się po tej wizycie przełomu w sprawie sytuacji mieszkających na Litwie Polaków.

dqzlgqf

- Przetarg na Szczecińską Wytwornię Wódek Polmos ogłosił we wtorek jej syndyk. Majątek firmy wyceniono na blisko 50 mln zł.

- Szefowa ugrupowania Polska Jest Najważniejsza Joanna Kluzik-Rostkowska proponuje zwołanie w rocznicę katastrofy smoleńskiej - 10 kwietnia - Zgromadzenia Narodowego. Politycy PO, SLD i PSL są sceptyczni wobec tego pomysłu. PiS nie mówi "nie".

- Trumna z ciałem abp. Józefa Życińskiego znajduje się od wtorku w Polsce. Metropolitę lubelskiego wierni będą żegnać w Tarnowie, Chełmie i Lublinie. Pogrzeb odbędzie się w sobotę - poinformowało PAP biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

- 56 proc. Polaków dobrze oceniło w lutym działalność prezydenta Bronisława Komorowskiego (o 3 pkt proc. więcej niż w styczniu); negatywną opinię o pracy prezydenta miało 19 proc. badanych (spadek o jeden punkt proc.) - wynika z sondażu CBOS przekazanego we wtorek PAP.

dqzlgqf

- We wtorek przypada cerkiewna uroczystość Spotkania Pańskiego. Od prawie dwudziestu lat obchodzone jest w tym dniu święto młodzieży prawosławnej, proklamowane przez liderów Syndesmosu - największej na świecie federacji prawosławnych bractw i szkół teologicznych.

- Polscy prokuratorzy nadal prowadzą w Moskwie czynności w sprawie katastrofy smoleńskiej. Mają wrócić do Polski w czwartek, a w piątek w południe zaprezentują swe ustalenia na konferencji prasowej - ustaliła PAP w źródłach zbliżonych do śledztwa.

- W lutym pogorszyły się notowania prezydenta, rządu i premiera. Działalność rządu źle ocenia 65 proc. badanych, o 9 punktów procentowych więcej niż w styczniu - wynika z sondażu TNS OBOP.

- SLD chce, by minister infrastruktury Cezary Grabarczyk przedstawił na przyszłotygodniowym posiedzeniu Sejmu informację o obecnej sytuacji na kolei. Klub Sojuszu złoży we wtorek u marszałka Sejmu wniosek w tej sprawie.

- Usunięcia ze stron internetowych Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego dokumentacji z sekcji zwłok gen. Andrzeja Błasika domaga się w piśmie skierowanym do przewodniczącej MAK Tatiany Anodiny adwokat żony generała Ewy Błasik.

dqzlgqf

Podziel się opinią

Share
dqzlgqf
dqzlgqf